Україна забезпечує себе рибою лише на 10%.

Рибна мережа на фоні карти України
Рибна мережа на фоні карти України

За останні 5 років в Україні значно зменшилися обсяги вилову та вирощування риби. Із самостійного забезпечення національного попиту на рибу українськими виробниками лише 10%, - розповів керівник Асоціації імпортерів та експортерів риби, Дмитро Загуменний.

Дмитро Загуменний повідомив, що наразі близько 90% риби на українському ринку - імпортна. Конфлікт і анексія Криму значно вплинули на вилов риби українськими рибалками. За останні 5 років Україна спіймала і виростила лише 35 тисяч тонн риби на рік, замість 200 тисяч тонн. Однак, на ринку потребується більше 360 тисяч тонн риби на рік, що робить Україну сильно залежною від імпорту.

"Українці з'їдають тисячу тонн риби на день. Ось така наша потреба, навіть більше. Тобто це більше 360 тисяч тонн на рік. А власну ми виловлюємо лише 35. Тобто 10-ту частину від тої потреби, яку має Україна. Тому, відповідно, вона вся забезпечується за рахунок імпорту" - пояснив Загуменний.

Згідно з експертними висновками, в Україні риби розведені різними способами залежно від регіону. Наприклад, у Карпатах популярне вирощування форелі, яка є популярним продуктом для туристів і постачається до місцевих ресторанів. У центральних областях країни розведені річкові види риби, такі як короп, товстолоб, білий амур, судак, проте загальні обсяги не задовольняють попиту. Згідно з Загуменним, українські рибні ферми наразі не в змозі задовольнити потреби ринку, а їхні продукти часто дорожчі за імпортні аналоги.

"Наразі, хоч існують підприємства, вони не забезпечують потребу всієї України. Треба розуміти, що, на жаль, риби стає все менше кожного року через об'єктивні причини", - зазначив він.

Загуменний наголосив, що основними причинами кризи у рибній галузі є не тільки втрата контролю над певними територіями та доступом до Азовського моря, але й відсутність державної підтримки та недостатня фінансова допомога. Для розвитку української рибної промисловості необхідні державні замовлення та доступ до доступних кредитів.


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua