Україна запропонувала Європі часткове перемир’я з РФ: які варіанти обговорюють.
Ініціатива України щодо припинення вогню
Як повідомляє UATV: Україна запропонувала європейським партнерам обговорити формати часткового припинення вогню з Росією. Про це 29 травня заявив глава Міністерства закордонних справ України Андрій Сибига під час виступу у Верховній Раді. Він зазначив, що йдеться про різні типи припинення вогню, серед яких можливе "аеропортне" перемир'я, а також зупинка ударів по морським портам, енергетиці та водопостачанню.
Гуманітарні кроки
Андрій Сибига також акцентував увагу на можливих гуманітарних кроках, серед яких повернення цивільних заручників і створення гуманітарного коридору з Олешок. Він підкреслив:
"'Предлагаем Европе направить усилия на решение конкретных проблем. Это могут быть разные типы прекращения огня: от так называемого 'аэропортного' перемирия до остановки ударов по морским портам, энергетике, водоснабжению. Может быть ядерная безопасность или ЗАЭС. Могут быть гуманитарные шаги: возвращение гражданских заложников или гуманитарный коридор из Олешек'". Андрій Сибига
Таким чином, Україна ініціює діалог з європейськими партнерами щодо можливих шляхів деескалації конфлікту та вирішення гуманітарних питань.
Ця ініціатива може свідчити про прагнення України знайти компромісні рішення в умовах тривалого конфлікту з Росією та водночас звернути увагу міжнародної спільноти на гуманітарні проблеми, які виникли внаслідок війни. Обговорення різних форматів припинення вогню, включаючи гуманітарні коридори та повернення заручників, може стати важливим кроком для покращення ситуації на місцях та зменшення страждань цивільного населення.
Читайте також
- Зеленський звернувся до Путіна з відкритим листом: що пропонує Київ для припинення війни
- Україні потрібно сідати за стіл переговорів: експерт пояснив, чому Росія не готова
- Естонія ініціювала заборону в'їзду до ЄС для російських комбатантів: що відомо
- НАТО вперше провело засідання в Києві: що вирішили щодо ППО для України
- Шведський суд уперше заарештував судно за запитом України: що відомо
- Угорщина зняла блокування євроінтеграції України: що пообіцяв новий прем'єр Мадяр

