Українцям можуть зменшити пенсії: коли доведеться повертати гроші в ПФУ.
Пенсійний фонд може знижувати виплати пенсіонерам в разі переплати
Експерт з пенсійних питань Сергій Коробкін повідомив, що Пенсійний фонд України може здійснювати зниження виплат пенсіонерам, якщо виявляється переплата. Одним з прикладів є ситуація, коли пенсіонеру було стягнуто 3000 гривень, як переплату. Чоловік вийшов на пенсію в 2019 році і працював лише 10 днів у квітні цього року. За цей період Пенсійний фонд виявив переплату, хоча фактично пенсіонер працював лише один місяць.
Законодавство передбачає можливість стягнення надмірно виплачених сум з пенсіонерів, але не більше 20% від розміру пенсії.
«Різниця у виплатах зумовлена тим, що пенсія пенсіонерів, які працюють, може відрізнятися від пенсії непрацюючих», – пояснив Коробкін.
Мінімальний розмір пенсії залежить від віку і стажу особи. Наприклад, для жінок віком від 65 років зі стажем 30 років та для чоловіків зі стажем 35 років мінімальна пенсія складає 40% від мінімальної зарплати, яка з квітня становить 8000 гривень. Таким чином, мінімальна пенсія не може бути меншою за 3200 гривень. Для непрацюючих осіб, які досягли 65 років і мають повний стаж, мінімальна пенсійна виплата не може бути меншою за 3370 гривень. Коли прожитковий мінімум зростає, пенсію непрацюючим автоматично перераховують.
«Важливо зазначити, що надбавка на дітей встановлюється лише для непрацюючих пенсіонерів. Однак працевлаштування не завжди впливає на розмір пенсії і може залежати від виду пенсії і її складових», – відзначив експерт.
Експерт рекомендує пенсіонерам повідомляти Пенсійний фонд про факт працевлаштування, щоб уникнути подібних ситуацій в майбутньому.
Читайте також
- Ціни на нафту змінилися після новин з Близького Сходу
- В Україні різко зросла кількість переселенців: у Зеленського назвали причини
- НБУ анонсував нову систему розрахунку валютних курсів: ключові нововведення
- В Україні створили реєстр свійських тварин на базі "Дія": що це змінить
- ПФУ розповів, де проживають найбідніші пенсіонери в Україні
- Пільги на комуналку: хто з українців може отримати та які документи знадобляться