Українцям роз'яснили, хто може перевіряти військово-облікові документи та що загрожує за відмову від повістки.
Хто може перевіряти військово-облікові документи громадян?
Омбудсмен України, Дмитро Лубінець, повідомив в Telegram про можливі наслідки відмови від повістки та процедуру перевірки військово-облікових документів.
Перевірка військово-облікових документів включає перевірку належності громадянина до військового обов'язку, звірення персональних даних та данів документа з реєстром "Оберіг". У разі виявлення порушень, громадянина просять звернутися до ТЦК для постановки на військовий облік. Якщо громадянин відмовляється, поліцейський затримує його та доставляє до найближчого ТЦК.
Перевірку військово-облікових документів можуть проводити представники органів охорони державного кордону, Держприкордонслужби, ТЦК та поліції.
Відмова від отримання повістки може призвести до адміністративного затримання та доставки до найближчого ТЦК на підставі статей Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Чоловіки віком від 18 до 60 років мають бути обов'язково з військово-обліковим документом при собі і пред'являти його за вимогою представників ТЦК, поліції та Держприкордонслужби у прикордонних районах та на пунктах пропуску кордону України.
Читайте також
- На підконтрольну територію України повернули ще 17 українців (фото)
- «Низка висновків щодо України є хибними». Лубінець відреагував на доповідь ООН