Українцям загрожують штрафи за несплату доставки газу: навіть якщо не користуєтеся.

Штрафи за несплату доставки газу
Штрафи за несплату доставки газу

Українцям повідомили про можливі наслідки ігнорування платіжок за доставку газу.

Навіть якщо ви не користуєтесь газом у своєму будинку чи квартирі, вам все одно потрібно платити за його доставку. Газові компанії постійно обслуговують газопроводи та здійснюють ремонт інфраструктури. Рахунки за доставку газу виставляються щомісяця, незалежно від кількості спожитого газу. Якщо не платити ці рахунки, компанія може звернутися до суду за стягненням боргу.

Зміни в оплаті за доставку газу

З початку 2025 року відбудуться зміни в оплаті за доставку газу. Розрахунок буде базуватися на споживанні за попередній газовий рік. Механізм розрахунку полягає в тому, що загальний обсяг спожитого газу за рік ділиться на 12 місяців, і це число множиться на місцевий тариф доставки. Тому суми в різних регіонах будуть варіюватися.

Платежка, газ, Нафтогаз

Наприклад, якщо за рік використано 1000 кубометрів газу, то щомісячна плата за доставку буде розраховуватися за 83,33 кубометра. У різних містах ця сума може значно варіюватися - наприклад, у Києві це складатиме близько 32 гривень, а в Луцьку майже 157 гривень. Загалом, щомісячні платежі можуть становити від кількох десятків до кількох сотень гривень.

Витрати за невикористання газу

Навіть якщо ви не користуєтесь газом, але підключені до газопостачання, вам все одно потрібно платити щомісячну плату:

  • 39 кубометрів на рік - витрати газу для приготування їжі;
  • 126 кубометрів на рік - витрати палива для підігріву води/приготування їжі;
  • 314 кубометрів на рік - витрати газу для опалення.

Є випадки, коли українці, які змушені були покинути свої домівки і виїхати за кордон як біженці, отримували судові рішення про необхідність погасити борг за доставку газу, яким вони фактично не користувалися.

Як уникнути платежок за доставку газу

Щоб уникнути нарахування плати за доставку газу в майбутньому, потрібно офіційно відключитися від газопостачання, подавши відповідну заяву до місцевої газової компанії (облгаз).

"Необхідно звернутися до вашого оператора газорозподільної мережі, якому ви сплачуєте за доставку газу. Він відповідає за облік та нарахування спожитого палива. Вам потрібно подати заяву про припинення постачання газу з розірванням договору про доставку газу або надати докази відключення", - повідомили в Нафтогазі.

Нагадаємо, в Україні запрацює новий тариф на електроенергію.


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua