Український рятувальник створив унікальний причіп для пожежників: його запустять у серію.

Унікальний причіп українського рятувальника
Унікальний причіп українського рятувальника Фото: UATV

Унікальний прицеп для гасіння пожеж

Як повідомляє UATV: Українська Служба з надзвичайних ситуацій отримала унікальний прицеп до спецтранспорту для гасіння пожеж, розроблений українським рятувальником. Цей прицеп, який буде запущено в серійне виробництво, названо в честь українського рятувальника. Спецавтомобіль LUF GP-7000, до якого було виготовлено цей прицеп, був переданий Україні Німецьким товариством міжнародного співробітництва.

Особливості нового прицепа

Зокрема, новий прицеп оснащено спеціальним насосом, який здатен заправляти велику пожежну цистерну важкого типу за 5 хвилин. Обсяг заправки складає більше 8000 літрів, що значно підвищує ефективність гасіння пожеж. Як зазначив рятувальник Олександр Кротюк,

"Этот автомобиль заправляет большую пожарную цистерну тяжелого типа за 5 минут. Больше 8 тыс. литров — до 5 минут, и она заправлена полностью." — Олександр Кротюк

Крім того, новий мобільний центр швидкого реагування безпілотних систем є єдиним таким підрозділенням в Європі. Це забезпечує швидке реагування на надзвичайні ситуації, враховуючи, що під час виконання завдань рятувальні команди часто стикаються з труднощами.

"Он обеспечивает спуск насоса в воду и сматывание линии. Ну представьте: 4 км пожарных рукавов — это очень много, это тяжело для людей." — Олександр Кротюк

Важливо відзначити, що новий прицеп став результатом спільної праці українських рятувальників та іноземних виробників. Олександр Кротюк зазначив, що було запропоновано рішення для покращення роботи насосів, а саме установка бустерного проміжного насоса, який підвищує тиск до необхідного рівня.

  • Который устанавливается, грубо говоря, на середине расстояния и поднимает давление до необходимого.
  • На сегодня у нас уже есть готовый вариант, и они на прицепе, на крышке написали мою фамилию.

Крім того, цей прицеп отримав назву "Кротюк Edition", що підкреслює внесок українського рятувальника у його розробку. Таким чином, новий прицеп не лише підвищить ефективність гасіння пожеж, але й стане символом співпраці між Україною та європейськими партнерами у сфері цивільного захисту.

Отримання нового прицепа для гасіння пожеж є важливим кроком у посиленні спроможностей українських рятувальників. Співпраця з міжнародними партнерами, зокрема Німецьким товариством міжнародного співробітництва, демонструє зростаючу інтеграцію України у європейський контекст безпеки та цивільного захисту. Це сприятиме кращій підготовленості до надзвичайних ситуацій та покращить швидкість реагування на них.


Читайте також

Реклама