Український зерновий сектор очікує суттєве скорочення – прогноз USDA.

Збіжжєва культура
Збіжжєва культура

Виробництво і експорт українського зерна: прогноз на цей рік

Згідно з звітом Міністерства сільського господарства США (USDA), виробництво та експорт українського зерна у поточному році відбудуться на менших обсягах у порівнянні з минулим.

Прогнозована загальна скорочення виробництва зернових становитиме 13%, а експорту - 26%.

Одним із факторів зниження експорту є виснаження запасів зерна в Україні. В той же час, кінцеві запаси на кінець сезону оцінюються на рівні 1,8 млн тонн - що на 19% більше, ніж минулого року, але значно менше, ніж до війни.

Найбільше зменшення очікується у виробництві кукурудзи - 24%, до 24,6 млн тонн. Експорт цієї культури може знизитися на 33%, до 19,6 млн тонн. На кінець сезону передбачається наявність запасів кукурудзи на рівні 722 тис. тонн, що трохи вище, ніж рік тому, але значно менше, ніж було у минулому році.

Виробництво пшениці залишиться на рівні 22,9 млн тонн, але її експорт, за прогнозами, скоротиться на 19% і становитиме 15 млн тонн.

Обсяги виробництва та експорту ячменю залишаться стабільними - 5,9 млн тонн та 2,6 млн тонн відповідно.


Читайте також

Реклама