Укрпошта отримала 70 тисяч повісток з QR-кодами та підписами начальників ТЦК: кому розішлють.
Міністерство оборони України з допомогою Реєстру військовозобов'язаних створило 70 тисяч повісток, які передаються Укрпошті для повідомлення громадян, які мають бути призвані. Про це повідомляє Ukrainian Military Pages, посилаючись на власні джерела в відповідних відомствах.
Повістки, сформовані реєстром, підписані електронними підписами начальників ТЦК (територіальних центрів комплектування). Кожна повістка має QR-код, який можна перевірити за допомогою камери смартфона та програми "Резерв+".
Алгоритми формування повісток мають деякі проблеми. Наприклад, повістки створюються для військовозобов'язаних, які мають бронювання або відстрочку, а також для тих, хто вже був призваний згідно з реєстром. Неясно, як саме відбувається відбір для відправлення повісток. Попередньо говорилося, що застосовується принцип "лотереї" - так званий "рандомайзер", який випадковим чином вибирає військовозобов'язаних, які відповідають вимогам мобілізації.
Починаючи з 15 вересня 2024 року, Міністерство оборони України запровадило новий спосіб автоматизованого оформлення повісток. Замість друку ТЦК та підпису його начальника, офіційно впроваджено форму повістки з QR-кодом. З 17 по 18 вересня Укрпошта отримала перші такі повістки для доставки громадянам.
Витрати на друк однієї повістки на ДП "Поліграфкомбінат "Україна" з описом вкладення, конвертом з ярликом та повідомленням складають 19,8 грн. Послуги Укрпошти з доставки кожної повістки рекомендованим відправленням з врученням повідомлення коштують 60 грн.
За словами голови "Укрпошти" Ігоря Смілянського, розсилання повісток ТЦК "Укрпоштою" не відрізняється від розсилання судових документів. Ці відправлення виглядають як звичайний рекомендований лист, який одержувач отримує під підпис. Якщо адресат не присутній, залишається повідомлення. Якщо лист не забрали, він залишається у системі та повертається відправнику.
З юридичної точки зору, повістка вважається врученою, якщо:
- особа отримала поштове відправлення;
- особа відмовилася від отримання поштового відправлення;
- можливо, особа відсутня за адресою мешкання, яку особа повідомила ТЦК;
- можливо, особа відсутня за адресою, яку особа вказала як місце проживання, якщо вона не повідомила ТЦК про іншу адресу.
У разі неявки за повісткою передбачено адміністративну відповідальність згідно зі ст. 210-1 КоАП. Поліція доставлятиме порушників до ТЦК на підставі звернень відповідних територіальних центрів комплектування. Якщо неможливо доставити порушників до ТЦК, їх через суд унеможливлять водіння транспортних засобів до виконання або відміни вимог ТЦК Збройних Сил України.
Варто зазначити, що згідно з новими змінами у законодавстві ТЦК може накладати штраф без складання протоколу про адміністративне правопорушення.
Читайте також
- В МВС запропонували нові правила володіння зброєю: що зміниться
- Екс-президентка Тайваню закликала США надалі підтримувати Україну
- Байден хотів запросити Україну до НАТО, але передумав: у Bloomberg назвали причину
- Польські фермери почали протест на кордоні з Україною: скільки триватиме страйк
- Зеленський: Росія повинна відчувати наслідки розширення війни
- Реформа МСЕК: як пройти переогляд інвалідності за новими правилами