Урожай перевищив прогнози: скільки вже зібрали пшениці, ячменю, гороху.
Україна зібрала більше 31,9 мільйона тонн зернових та олійних культур, повідомило Міністерство аграрної політики та продовольства. Врожай цього року виявився вищим за прогнози. Наприклад, намолочено 21,7 мільйона тонн пшениці з площі 4846,1 тис. га. Збирання ячменю також завершено із запланованої площі, і намолочено 5,5 мільйонів тонн. З площі 207,6 тисячі га зібрано 458,5 тисяч тонн гороху.
Також намолочено 3,4 мільйона тонн ріпаку з площі 1227,6 тисяч гектарів.
Одеська область займає перше місце за обсягами збирання зернових, вже маючи оброблені 1075,7 тисяч га посівних площ. Хмельницька область має найвищу врожайність – 65,5 ц/га.
Дніпропетровська область розпочала збирання сої, а аграрії Миколаївщини – збирання соняшника.
На 16 серпня загальний обсяг зібраного врожаю склав 31,82 млн. тонн. З них 28,5 мільйонів тонн - зернові культури, а 3,4 мільйона тонн – олійні культури.
Враховуючи успішність в збиранні, очікується зростання експорту української пшениці.
Читайте також
- ЄС збільшив імпорт російського палива попри санкції: що купують у травні
- Польща та Україна оголосили про Recovery Conference 2026: 5 тисяч учасників і 200 угод
- Будівництво укриттів на 23 млн: підрядників і посадовців підозрюють у махінаціях
- Розкрадання 3 млрд на боєприпасах: директору фірми оголосили нову підозру через 21 млн несплаченого ПДВ
- На Львівщині викрили схему соцвиплат на 41 млн: посадовицям загрожує 12 років
- Військові отримають доплати за новими правилами з липня: які виплати зміняться

