В Україні перевірили якість бензину на АЗС: результати здивували водіїв.

Водії перевіряють якість бензину на АЗС
В Україні провели аналіз пального на заправках: результати виявилися несподіваними для автовласників.

Українцям розповіли про якість бензину на українських АЗС

У січні-лютому 2025 року Інститут споживчих експертиз провів перевірку якості бензину А-95 на українських АЗС. Результати дослідження виявили зміни в якості палива.

Для перевірки було взято зразки бензину А-95 з 16 різних АЗС. Їх лабораторно перевірили за октановим числом, вмістом сірки, ароматичних вуглеводнів та бензолу. Результати було розподілено на три категорії залежно від якості палива.

Категорія "Зелена"

Цього разу кількість лідерів значно перевищила кількість аутсайдерів. Приватні мережі заправок, такі як WOG, AMIC, ОККО та KLO, продемонстрували якісне пальне. Їх репутація надійних гравців ринку була підтверджена.

Державна компанія UKRNAFTA та мережа PARALLEL також виявили високу якість палива. Мережі VOSTOKGAZ та SVR, не дивлячись на складну ситуацію в зонах бойових дій, зберігли свою репутацію. Мережа MARSHALL також вперше увійшла до лідерів.

Перевіряючи паливо, експерти вимірили октанове число бензину. Лідерами за цим показником стали мережі WOG (95,8 одиниці) та AMIC та KLO (95,7 одиниці). Високі значення октанового числа забезпечують рівномірну роботу двигуна та менший розхід палива.

Також було перевірено вміст сірки в паливі. Найкращі показники показали мережі WOG та UKRNAFTA з мінімальним вмістом сірки - 4 та 5 мг/кг відповідно. Крім того, усі досліджувані мережі мали нормальний вміст ароматичних вуглеводнів та бензолу.

Категорія "Синя"

Декілька заправних мереж, таких як MOTTO, ФАКТОР, VST, СВОЇ та BVS, потрапили до цієї категорії. Їхня якість палива відповідає стандартам, проте знаходиться близько до гранично допустимих норм.

Ці мережі покращили якість свого палива порівняно з попередніми дослідженнями, де вони потрапляли до "червоної" категорії.

Категорія "Червона"

У цю категорію потрапили лише БРСМ-Нафта та ЄВРО 5. У БРСМ-Нафта вміст сірки трохи перевищує норму, а у ЄВРО 5 вміст сірки та бензолу значно перевищує норму.

Експерти пояснюють покращення якості палива двома причинами: велика маржа вартості палива та припинення роботи виробників підробленого пального правоохоронними органами. Однак директор Інституту споживчих експертиз Юрій Чернобривець застерігає від надмірного оптимізму та нагадує про можливість повернення низькоякісного палива.

Ця перевірка показала, що на українських АЗС є якісне паливо, яке відповідає стандартам якості.


Читайте також

Реклама