В Україні почав роботу єдиний держреєстр домашніх тварин.

Таблиця з базою даних домашніх тварин
Таблиця з базою даних домашніх тварин

Уряд України розпочав роботу над запуском Єдиного державного реєстру домашніх тварин, який допоможе боротися з поширенням небезпечних хвороб і зробить українське законодавство щодо тварин сумісним із європейським. Цю інформацію повідомили з Мінагрополітики.

Що цікавого в реєстрі домашніх тварин?

Реєстр буде зберігати дані про котів, собак і тхорів:

  • кличка та опис тварини,
  • інформація про вакцинацію та біостерилізацію,
  • контактні дані власників або утримувачів,
  • інші дані, важливі для здоров'я тварини.

Цей реєстр дозволить уряду збирати і аналізувати актуальні дані про кількість домашніх тварин, стан їх здоров'я та вакцинацію.

Держава вперше отримає реальні дані про кількість домашніх тварин і зможе контролювати їх вакцинальний статус. Така інформація дуже важлива для запобігання поширенню небезпечних інфекцій, наприклад, сказу. Реєстр також полегшить власникам тварин відновлення втрачених документів, пошук зареєстрованих тварин і подорожі з ними по Україні. - пояснив заступник Міністра аграрної політики і продовольства України Денис Башлик.

Заступник міністра закликав усіх ветеринарних лікарів приєднатися до проекту, оскільки саме їхня участь є ключовою для успіху цієї ініціативи.

Як пройти реєстрацію?

Реєстр буде запущено у два етапи. На першому етапі, Мінагрополітики зверне увагу на залучення ветеринарних клінік і лікарів до роботи з платформою. Проведуть навчальні вебінари для державних та приватних ветеринарних лікарів, а також буде доступна технічна підтримка через телефон і чат.

Для авторизації у реєстрі державним та приватним ветеринарним закладам потрібно подати заявку до Держпродспоживслужби. Керівник закладу ветеринарної медицини заповнює заяву в кабінеті реєстру протягом 30 хвилин.

Держпродспоживслужба перевірить дані у заяві протягом 10 робочих днів, схвалить або відхилить заявку і повідомить про результати розгляду на електронну пошту заявника. Після підтвердження авторизації керівник ветеринарного закладу зможе внести дані про ветеринарних лікарів, які безпосередньо займатимуться реєстрацією тварин у реєстрі. Потім ветеринарі зможуть заповнити свої дані у своєму кабінеті.

Після успішної авторизації ветеринарний заклад буде готовий розпочати реєстрацію домашніх тварин під час офіційного запуску другого етапу реєстру.

Повну інформацію про реєстр, авторизацію ветеринарних закладів і реєстрацію домашніх тварин можна знайти на офіційному сайті vet.pet.gov.ua.

Авторизація ветеринарних закладів і лікарів у реєстрі можлива лише через державний інтерфейс. Однак, ветеринарні клініки, які вже використовують ветеринарні інформаційні системи-партнери проєкту, зможуть реєструвати тварин безпосередньо через ці платформи після успішної авторизації.


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua