В Україні змінили підхід до обміну доларів: які купюри приймають банки та обмінники.

Купюри валют для обміну доларів
Купюри валют для обміну доларів

Національний банк України зменшив кількість скарг щодо обміну іноземної валюти.

Цю інформацію повідомили у Telegram-каналі НБУ 7  лютого 2025 року.

За даними Нацбанку, кількість звернень громадян зі скаргами на банки та небанківські установи, які займаються обміном валют, знизилася майже у п'ять разів. Наразі НБУ отримує не більше 10 звернень на місяць щодо відмови чи обмежень в обміні банкнот через рік їхньої емісії.

У 2024 році НБУ провів 150 перевірок пунктів обміну 17 небанківських фінустанов, результатом яких стали штрафи на суму 5,65 млн грн.

"Легальні пункти обміну, які мають ліцензію НБУ на здійснення валютно-обмінних операцій, не зловживають у цій сфері", - зазначили у Національному банку.

Регулятор наголошує, що проблеми можуть виникати в тіньовому секторі, де діють установи без ліцензії НБУ. Боротьба з нелегальними обмінниками можлива лише залученням правоохоронців.

НБУ нагадав п'ять ключових правил обміну іноземної валюти:

  • Усі справжні банкноти повинні прийматися до обміну без винятку
  • Заборонено відмовляти в обміні валюти, справжність якої підтверджена
  • Не можна встановлювати обмеження щодо номіналу та року емісії банкнот
  • Операції з банкнотами, які мають ознаки значного зношення, здійснюються через інкасо
  • При відмові в обміні справжньої валюти споживачі можуть звернутися зі скаргою до НБУ

Нагадаємо, що обмін доларів США має свої особливості - банки приймають лише банкноти в ідеальному стані, а навіть мінімальні пошкодження можуть призвести до відмови в обміні.

Варто додати, що коридор коливань безготівкового курсу долара в лютому 2025 року очікується в межах 41,75-42,80 гривень, а євро - 43,20-44,60 гривень.

Також банки мають право відмовити в обміні іноземної валюти лише у двох випадках: якщо банкнота є підробленою або якщо банкнота має значні пошкодження.


Читайте також

Реклама