Верховна Рада дозволила евакуацію дітей з зон бойових дій без згоди батьків.
Схвалення законопроєкту № 12353
Як повідомляє TSN.ua: Верховна Рада України схвалила законопроєкт № 12353, який дозволяє евакуацію дітей з територій активних бойових дій без згоди батьків. Цей закон став важливим кроком у контексті повномасштабної війни Росії проти України. За словами народного депутата Богдана Драп’ятого, ухвалення цього закону було необхідним кроком, оскільки йдеться насамперед про дітей, людей з інвалідністю та громадян похилого віку.
Основні положення закону
Згідно з новим законом, евакуація дітей здійснюватиметься разом з одним з батьків або законним представником. Рішення про евакуацію ухвалюватимуть військові адміністрації, які матимуть право діяти в умовах небезпеки. У разі відмови батьків від евакуації можливе примусове вивезення дітей.
- Поліція здійснюватиме евакуацію;
- Діти будуть передані органам опіки для подальшого забезпечення їх безпеки та благополуччя.
Законопроєкт проходив погодження більше року, що свідчить про складність і важливість питання евакуації дітей в умовах бойових дій. В Україні також діють транзитні центри для евакуйованих, що забезпечує необхідні умови для дітей та їхніх супроводжуючих під час перевезення з небезпечних регіонів.
Цей закон є важливим кроком у захисті найвразливіших груп, що підкреслює пріоритетність безпеки дітей у державній політиці.
Таким чином, ухвалення закону № 12353 вводить чіткі правила та процедури для евакуації дітей під час війни, дозволяючи військовим адміністраціям вживати заходів у разі загрози життю і здоров’ю дітей.
З ухваленням цього закону Україні вдається створити правову основу для захисту найвразливіших груп населення в умовах війни, що є надзвичайно важливим в контексті гуманітарної кризи. Прийняття закону також підкреслює пріоритетність безпеки дітей у державній політиці, що може мати довгострокові наслідки для суспільства в цілому, оскільки забезпечує можливість збереження життів та здоров’я підростаючого покоління в умовах військових конфліктів.
Читайте також
- WSJ: тиск на Україну задля угоди з РФ ризикує врятувати режим Путіна
- Саміт G7 обговорить мирні переговори по Україні: Трамп зустрінеться з лідерами без Києва
- Переворот Скоропадського 1918: як генерал став гетьманом України
- Дональд Трамп святкує 80-річчя: шлях від бізнесмена до імпічментів та війни в Україні
- Федоров назвав гарантії відстрочки для контрактників: скільки часу дадуть
- Усик йде у політику: які вибори розглядає чемпіон та чи подолає партійний бар'єр

