Верховна Рада схвалила 90 млрд євро від ЄС: які реформи доведеться запровадити.
Ратифікація кредитної угоди з ЄС
Як повідомляє Novyny.live: 28 травня Верховна Рада України підтримала ратифікацію кредитної угоди з Європейським Союзом, що передбачає фінансування в обсязі 90 млрд євро. Ця угода є частиною програми Ukraine Facility і вимагає виконання умов програми, а також дотримання меморандумів з ЄС.
Основні аспекти угоди
У рамках угоди передбачено продовження дії 5% військового збору ще на три роки. Крім того, запроваджено оподаткування міжнародних посилок, за винятком сектору безпеки та оборони. Реформа спрощеної системи оподаткування для фізичних осіб-підприємців (ФОП) також є важливим компонентом реалізації угоди.
Ключовими зобов’язаннями для України є:
- запровадження оподаткування доходів від цифрових платформ;
- продовження військового збору;
- реформа спрощеної системи оподаткування;
- посилення боротьби з дробленням бізнесу;
- запровадження диференційованих ставок податку для ФОП;
- продовження реформи ПДВ та митної системи;
- ухвалення нового Митного кодексу відповідно до стандартів ЄС.
Таким чином, підтримка Верховної Ради ратифікації кредитної угоди з ЄС є значним кроком у реалізації пакету реформ, які сприятимуть економічному розвитку України.
Ця угода не лише забезпечить фінансування для України на тлі складної економічної ситуації, але й підкреслює зобов’язання країни щодо впровадження важливих реформ, що можуть покращити інвестиційний клімат. Виконання умов угоди стане критично важливим для підтримки подальшої співпраці з ЄС та залучення додаткових ресурсів для відновлення країни після конфлікту.
Читайте також
- Ціни на авто в Україні різко зросли: кросовери та електромобілі подорожчали на 35%
- Війна в Ірані зупинила 20% постачань нафти: Spirit Airlines закривається
- Український морський коридор перевалив 200 мільйонів тонн вантажів: рекорд попри атаки РФ
- Штрафи до 50% за несплату податку на нерухомість: що загрожує українцям
- Банки вимагають повернути жорстке стягнення боргів: що зміниться для українців
- Росія на межі рецесії: дефіцит бюджету зріс до 6 трлн рублів

