Ветеран, що залишився без обох ніг, звернувся до влади.
Ветеран ЗСУ Олег Симороз закликав українську владу більше підтримувати осіб з інвалідністю і ветеранів. Він приклав США як приклад, де інклюзія є важливою частиною суспільства. Про це розповів військовий в інтерв'ю "Главкому".
"У мене багато незадоволень щодо Америки, але щодо інклюзії, ставлення до ветеранів, їх підтримки і соціальної політики - все це просто чудово. Там всі двері відкриваються автоматично, всі будівлі мають пандуси, всі туалети пристосовані для осіб на колісних кріслах. Ці питання вирішуються без спеціальних нарад і робочих груп", - сказав ветеран.
Симороз зазначив, що в США особи з інвалідністю та ветерани користуються повагою. Для американського суспільства, за його словами, це є звичним бачити людей у кріслах на колесиках.
"Люди з інвалідністю і у кріслах є скрізь - на стадіонах, в церквах, в ресторанах - всюди. Ніхто на них не показує пальцем і не дивується. Це також стосується людей похилого віку, хворих та, звісно, ветеранів. Це символ Америки, як герб або прапор. В кожному аеропорту - я був у Сіетлі, Чикаго, Нью-Йорку - є фотографії загиблих військових з цього штату. Їм дуже добре поводяться", - поділився ветеран.
Військовий додав, що раніше в США була складна соціалізація ветеранів у 1980-х роках. Їх навіть ображали.
"Вони не розуміли, за що ми воювали, і не розуміли політики держави, яка змушувала громадян підтримувати ветеранів крізь податки. Америка - це країна, де кожен звик платити сам за себе, особливо якщо йдеться про здорових молодих людей без інвалідності", - зауважив Симороз.
Однак він зауважив, що ситуація змінилася у США за Буша-старшого і протягом останніх 30 років відношення до ветеранів і осіб з інвалідністю покращилося.
Симороз наголосив, що в Україні також мають бути соціальні заклади або постійна державна підтримка для людей з інвалідністю. Багато родичів не можуть бути догляду з особами з інвалідністю через відсутність відповідних умов на вулицях.
"Це не боягузи - вони пережили таке, про що навіть американським Рембо не снилося. Але вони просто зачиняються вдома, щоб не потрапити в неприємну ситуацію на вулиці. Бо вони почувають себе беззахисними, особливо чоловіки. Не всі мають силу подолати це", - зазначив ветеран.
Нагадаємо, що раніше Симороз розповів про складнощі, з якими стикалися ветерани при отриманні медичних дозволів та знятті з військової служби. Він зазнав численних бюрократичних перешкод.
Читайте також
- Букінгемський палац закриють на реконструкцію на три роки – The Times
- День святої Катерини: історія свята, прикмети, традиції, заборони та привітання у прозі, віршах і листівках
- Експерт Коваленко роз'яснив, хто і як маніпулює наративами про "відступ" українських військ
- Авіакомпанія Finnair скасовує майже 300 рейсів у грудні через страйк пілотів
- На Харківщині сторож сільради отримав посаду в окупаційній адміністрації: як його покарали
- Путін підписав указ, який стосується дітонародження: подробиці