Відомий військовий назвав проблему ЗСУ, на яку не реагує влада.


Проблема з дезертирством серед військових ЗСУ в Україні стає дедалі більш актуальною, заявив український журналіст Станіслав Асєєв у інтерв'ю Le Monde.
«У нас близько 100 000 дезертурів. Велика кількість солдат бродять країною», - підкреслив Асєєв.
За словами Асєєва, дезертирство серед українських військових стає все поширенішим явищем. Основною причиною цього є почуття несправедливості, яке виникає серед солдат.
Незважаючи на закони, що сприяють мобілізації, Україна потребує нових солдат. Багато людей бояться призову на фронт і таємно виїжджають з країни.
Це поглиблює почуття несправедливості серед солдат, які воюють без обмежень, у той час як інші живуть звичайним життям. Асєєв зазначає яскравий контраст між життям на фронті та в тилу.
«Солдати не сліпі. Вони бачать, як частина суспільства уникає мобілізації, бачать корупційні схеми... І як їм вибратися? Дезертирство», - розповів журналіст.
Асєєв закликає українську владу розглянути питання про поступове звільнення зі служби. Він вважає, що справедливо буде відправити на демобілізацію стільки солдатів, скільки призиваються в армію.
Встановлення чітких термінів служби може переконати деяких людей в необхідності мобілізації, особливо серед піхотинців, яким пропонують короткострокові контракти.
Представник Генерального штабу Василь Румак зазначає, що кількість підготовлених солдат в українській армії зменшилася. Причиною цього, ймовірно, є недовіра до процедури мобілізації через корупційні скандали.
Станіслав Асєєв був полонений у Донецьку. Після обміну полоненими він вступив до ЗСУ, але вирішив звільнитися за власним бажанням. Він має таке право як звільнений із полону військовослужбовець.
Читайте також
- Як застрахувати нерухомість в Україні від "шахедів" та ракет
- Аліменти на двох дітей — якою є сума виплат у 2025 році
- Переоформити квартиру на дружину — що дозволяє закон у 2025
- Пенсіонерам доплатять 1,2 тис. грн у 2025 році — хто має право
- Підтримка українців 60+ — на що розраховувати в серпні
- Переписати будинок на родича — що треба знати у 2025