Вважалися вимерлими 6000 років: у джунглях знайшли двох рідкісних сумчастих.

Рідкісні сумчасті в джунглях
Рідкісні сумчасті в джунглях Фото: TSN.ua

Відкриття рідкісних видів сумчастих

Як повідомляє TSN.ua: Учені зробили вражаюче відкриття, виявивши два рідкісні види сумчастих: карликового довгопалого опосума (Dactylonax kambuayai) та кільцехвостого планера (Tous ayamaruensis) у тропічних лісах півострова Фогелькоп у Новій Гвінеї. Обидва види вважалися вимерлими протягом останніх 6000 років і були відомі лише за викопними зразками. Зокрема, карликового довгопалого опосума вперше описали за рештками з Австралії, що датуються часами плейстоцену.

Кільцехвостий планер став першим новим родом сумчастих, описаним у Новій Гвінеї з 1937 року. Останнє повідомлення про карликового довгопалого опосума було зафіксоване близько 600 років тому на території Західного Папуа. Відкриття обох видів одночасно є рідкісною подією в науковому світі.

Наукове значення відкриття

Професор Тім Фланнері зазначив, що "відкриття навіть одного такого виду є рідкісною подією, а одразу двох - справжнім науковим проривом".

Статус збереження обох видів ще не визначено, що свідчить про необхідність подальших досліджень. Важливо відзначити, що півострів Фогелькоп є давньою частиною австралійського континенту, що надає додаткову цінність цьому відкриттю.

Це відкриття підкреслює важливість тропічних лісів як середовища для збереження біорізноманіття, а також наукового значення проведення досліджень у маловивчених регіонах. Виявлення видів, які вважалися вимерлими, може свідчити про те, що в природі ще є багато невідомого, що потребує уваги дослідників для збереження екосистем та їхніх мешканців.


Читайте також

Реклама