WP: Росія почала виводити військову техніку із Сирії після втечі Асада до Москви.


Росія розпочала евакуацію своєї військової техніки з Сирії
Російська армія почала масштабну евакуацію своєї техніки зі своїх баз у Сирії через складну політичну ситуацію в регіоні. За даними The Washington Post, на знімках було помітно, як вантажні літаки з відкритими носовими конусами завантажують важку техніку на авіабазі Хмеймім. Також було помічено розбирання та підготовку до транспортування вертольотів. Зенітно-ракетні комплекси С-400 також були пересунуті.
The images are becoming public now. — Oliver Alexander (@OAlexanderDK) December 13, 2024
Міжнародна реакція на ситуацію
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликав до проведення "інклюзивного політичного процесу" та "плавного переходу влади в Сирії". Він також засудив авіаудари Ізраїлю по території Сирії, назвавши їх "порушенням суверенітету та територіальної цілісності" країни.
Міністр оборони Ізраїлю Ісраель Кац повідомив, що ізраїльські військові будуть розміщені на горі Хермон на протязі всієї зими. Ця гора розташована на кордоні Лівану та Сирії. Її захоплення ізраїльськими військами сталося після відступу сирійських сил.
Читайте також
- "Орки-одноразки" атакують Сіверськ: військові про зміну тактику штурмів ворога
- Чи порушують закон ТЦК? Сухопутні війська показали статистику
- Український командир розкрив деталі нової стратегії окупантів під Покровськом
- У МАГАТЕ зробили тривожний прогноз щодо збагачення урану в Ірані
- Росіяни готуються до нових провокацій у чутливих сферах - розвідка
- Росіяни штурмують ключовий населений пункт на Запоріжжі - Сили оборони