YouTube виплатить Трампу $24,5 млн за блокування акаунта: подробиці угоди.
Відеохостинг YouTube погодився виплатити $24,5 млн для врегулювання позову президента США Дональда Трампа щодо блокування його акаунта після подій 6 січня 2021 року, коли стався штурм Капітолію.
Виплати та їх призначення
Як повідомляє inkorr.com: З цієї суми $22 млн буде витрачено на відновлення Національної алеї у Вашингтоні, зокрема на будівництво нової бальної зали Білого дому. Інші $2,5 млн отримають позивачі, зокрема Американський консервативний союз.
Попередні справи Трампа з соціальними мережами
Ця справа стала вже третьою, яку Трамп подав проти соціальних мереж. Раніше компанія Meta виплатила йому $25 млн, а X – близько $10 млн.
Блокування акаунта Дональда Трампа
Нагадаємо, що YouTube заблокував канал Трампа 12 січня 2021 року, звинувативши його у порушенні правил щодо підбурювання до насильства. Трамп назвав це "неконституційним".
Тоді адміністрація YouTube видалила останнє відео та призупинила можливість публікувати нові відеоролики і вести трансляції з офіційного облікового запису Дональда Трампа на сім днів.
Блокування у інших соціальних мережах
Варто також відзначити, що Трампа забанили на інших популярних платформах, таких як Twitter, Facebook та Instagram. Після заворушень у Капітолії 6 січня його звинуватили в підбурюванні до насильства.
Крім того, компанії Apple та Google тимчасово видалили з магазинів мобільний додаток Parler, який користується популярністю серед його прихильників.
Таким чином, YouTube досяг угоди про виплату $24,5 млн у справі про блокування акаунта Трампа. Частина коштів піде на відновлення Національної алеї, решта – для виплат позивачам. Ця угода стала черговим розділом в історії правових спроб Трампа проти соціальних медіа.
Читайте також
- У Вінниці з 1 серпня різко подорожчає проїзд: нові тарифи та ціни проїзних
- Bring Kids Back UA повернув трьох українців з окупації: не мали документів
- У Харкові відкрили перший в Україні підземний дитячий садок на 260 місць
- Російські удари паралізують порти України: 28 суден атаковано, 21 загиблий
- Київ перекриють 23 липня: через візит іноземних делегацій змінять рух
- Save Ukraine повернула 24 дітей з окупації: серед них поранена 13-річна Ангелина

