ЗАЕС окупована чотири роки: як Росія перетворила станцію на військову базу.
Заява міністра закордонних справ України
Як повідомляє UATV: 4 березня 2024 року міністр закордонних справ України Андрій Сибига наголосив на незаконній окупації Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС) Росією, яка відбулася чотири роки тому. Він підкреслив, що станція фактично перетворена на військову базу, що становить серйозну загрозу не лише для України, але й для Європи в цілому.
Андрій Сибига також висловив стурбованість щодо планів Кремля, які передбачають перезапуск реакторів під час окупації.
“Плани Кремля перезапустити реактори під час окупації є небезпечними і незаконними”, - зазначив він.Міністр закордонних справ України підкреслив, що ситуація вимагає термінових дій для забезпечення безпеки регіону.
Сибига наголосив на необхідності демілітаризації станції та її повернення законному власнику і оператору — Україні.
“Станція повинна бути демілітаризована і повернена її законному власнику і оператору — Україні”, - додав він.Ці заяви свідчать про серйозну стурбованість українського уряду щодо безпеки ядерних об'єктів у контексті триваючої агресії з боку Росії.
Наслідки окупації Запорізької АЕС
Враховуючи важливість Запорізької атомної електростанції як одного з найбільших ядерних об'єктів в Європі, її окупація і використання в військових цілях можуть мати катастрофічні наслідки не лише для України, але й для регіону в цілому. Заяви українського уряду підкреслюють необхідність міжнародної підтримки у питаннях безпеки ядерних об'єктів, а також термінових дій для запобігання ескалації напруженості в цій сфері.
Читайте також
- Кримська солідарність припиняє роботу через статус "іноагента": що сталося
- Бернем і Мерц обговорили підтримку України: що відомо про нову “коаліцію бажаючих”
- Кримська солідарність припиняє роботу через визнання "іноагентом": що сталося
- Стратегія ізоляції Криму: ЗСУ знищили 21 паливний танкер за 72 години
- Зеленський запропонував Федорову нову посаду: технології та безпеку об'єднають
- Зеленський назвав нового Головнокомандувача ЗСУ: хто змінив Сирського

