Зеленський доручив розвідці надати партнерам дані про катастрофу літака в Казахстані.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що українська розвідка передасть дані щодо авіакатастрофи літака Azerbaijan Airlines партнерам. Цю інформацію він оголосив увечері 28 грудня.
Зеленський підкреслив, що він має наповнену впевненість: Росія не може приховати повну правду про цю катастрофу. Наразі до розслідування залучені партнери, зокрема Азербайджан, яким можна довіряти.
Президент також заявив, що Україна надасть всю необхідну допомогу, а також розвідувальні дані, які він доручив передати партнерам.
Зеленський закликав підтримувати Азербайджан у цьому випадку і наключати тиск на Росію, щоб вона припинила поширення неправди про цю катастрофу, яка є схожою на ту, що трапилася зі збитим над Донеччиною літаком Boeing MH-17.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський висловив співчуття президенту Азербайджану Ільхаму Алієву та азербайджанському народу через авіакатастрофу в Казахстані.
Літак Embraer, який летів з Баку до Грозного, розбився в аеропорту Актау. На його борту перебувало 67 пасажирів і 5 членів екіпажу, серед яких 37 громадян Азербайджану, 16 росіян, 6 казахів і 3 киргизи.
Росавіація назвала попередню причину авіакатастрофи зіткнення з птахами. Також повідомлено, що на борту літака вибухнув кисневий балон, через що деякі люди почали втрачати свідомість.
‼️Мережею шириться відео з дивними слідами на хвості літака, що впав у Казахстані. Отвори схожі на ті, що залишаються після обстрілуАле як відомо, Росавіація назвала винними у катастрофі птахів...
— Главком (@GLAVCOM_UA) December 25, 2024
Пізніше глава Росавіації Дмитро Ядров заявив про аварію літака в Актау. За його словами, однією з основних причин авіакатастрофи був густий туман і недостатня видимість на висоті 500 метрів. Командир літака намагався двічі посадити літак у Грозному, але безуспішно.
Очільник українського Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко заявив, що причиною катастрофи літака Embraer 190 в Казахстані є дії російського зенітно-ракетного комплексу (ЗРК). Літак отримав пошкодження в результаті дій російських військових і був відправлений до Казахстану замість екстреної посадки в Грозному для рятування життів пасажирів.
Читайте також
- Всупереч погрозам Фіцо: Словаччина не припинить постачання електроенергії в Україну
- Зеленський анонсував нові зустрічі та перемовини щодо посилення ППО
- У німецькій ХДС розкрили позицію щодо розгортання миротворців в Україні