Мер Одеси Труханов позбавлений громадянства: СБУ підтвердила його паспорт РФ.
Комісія при президентові України з питань громадянства прийняла рішення про зупинення громадянства міському голові Одеси Геннадію Труханову за наявністю громадянства Російської Федерації. Відповідне рішення підтверджене указом президента та ґрунтується на доказовій базі Служби безпеки. Згідно з інформацією СБУ, Труханов є громадянином РФ та має чинний закордонний паспорт цієї країни.
Зміст питання
Як повідомляє inkorr.com: Російський закордонний паспорт мера Одеси був виданий у 2015 році на термін 10 років. У 2017 році, після звернення до російських органів, його внутрішній паспорт було скасовано, але це не вплинуло на його російське громадянство. Служба безпеки України підтвердила, що Труханов залишається громадянином Російської Федерації та має ідентифікаційний код у Федеральній податковій службі РФ.
Правові наслідки
Українська сторона розпочала процес позбавлення Геннадія Труханова громадянства через наявність російського паспорта. Це рішення базується на українському законодавстві, яке забороняє подвійне громадянство. Згідно з офіційною позицією України, особа, яка є громадянином України, не може мати громадянство країни, що порушує територіальну цілісність України.
Ситуація навколо Геннадія Труханова може мати серйозні наслідки для політичної ситуації в Одесі. Важливо відзначити, що питання громадянства і наявності паспортів іншої країни, особливо в контексті військових дій та агресії з боку Росії, стало в Україні дуже чутливим. Рішення комісії та подальші юридичні кроки можуть вплинути на позицію інших посадовців, які мають подібні обставини.
Читайте також
- Удар дрона по сховищу Росрезерву спричинив "мазутний дощ" у Ярославській області
- Авіакатастрофа в Бразилії: загинув зірковий співак Олівер Трі та ще п’ятеро людей
- Масований удар по Дніпропетровщині: загиблий та постраждалі, серед яких 16-річна дівчина
- Київ витрачає мільярди на дороги, але ДТП зростають: експерт назвав причину
- Удар РФ по Харківському художньому музею: поранено немовля та трьох жінок
- Росіяни вдарили дроном по Харківському художньому музею: постраждало п’ятеро людей, серед них немовля

