Зеленський розповів про важливу для Європи подію, яка трапилася сьогодні.
![Святенко Тамара](/img/sviatenko.png?v1)
![Зеленський про подію в Європі](/uploads/950x550_26_main-v1739127111.webp.png)
У неділю, 9 лютого, відбулася важлива подія для Європи - держави Балтії від'єдналися від російської енергомережі. Їхні енергосистеми тепер повністю синхронізовані з європейською континентальною системою. Про це у вечірньому зверненні повідомив президент України Володимир Зеленський.
Україна це вже зробила у 22-му році, і зараз Балтійські держави теж позбулися залежності. Москва більше не зможе використовувати енергію як зброю проти Балтійських держав. І також це означає, що Європа стала ще більш цілісною. Саме такого курсу ми всі в Європі маємо дотримуватись і надалі - усі на континенті. Це стосується, зокрема, країн Центральної Європи - тих, які досі мають договори з Росією. Треба більше працювати з Америкою - LNG газ, нафта. Треба більше працювати з нашими партнерами в сусідніх країнах із Євросоюзом, в цьому регіоні, щоб імпортувати необхідну енергію. Кавказ, Близький Схід, Північна Африка. Що менше буде залежностей європейців від Росії, то скоріше вдасться гарантувати надійну безпеку усім в Європі. Я вітаю наших друзів - Литву, Латвію, Естонію із сьогоднішнім досягненням. Важливо, що Польща допомагає, і це знову й знову доводить: співпраця між нами всіма - це незалежність кожного з нас. Я вдячний Євросоюзу за підтримку нашого регіону, нашої спільної безпеки.
За словами президента, також треба тиснути на намагання Росії використовувати свої танкери, свій флот проти України та всієї Європи.
Ми в Україні нещодавно розширили санкційний тиск, щоб не тільки танкери з Росії були під санкціями, не тільки фірми, на які вони зареєстровані, але й щоб капітани цих суден, люди, які працюють на війну, теж відчули цей тиск. Це треба підтримувати на загальноєвропейському рівні - треба, щоб Європейський Союз приєднався до цих санкцій у сфері енергетики.
Раніше повідомлялося, що Естонія, Латвія і Литва відключили свою енергосистему від контрольованої Росією частотної зони.
Відключення Балтійських країн також вплине на Калінінградську область - російський ексклав, який після цього втратить зв'язок з енергосистемою материкової Росії.
Однак Москва заздалегідь готувалася до цього сценарію. Калінінград протягом останніх років нарощував власні генерувальні потужності, а Кремль заявляє, що жодних проблем з електропостачанням у регіоні не буде.
Читайте також
- Чому в понеділок сформувалися величезні черги під ТЦК: пояснення
- За рік забезпечення ЗСУ дронами зросло вдесятеро – Міноборони
- Українців позбавили "трудових пенсій": чим замінили виплати пенсіонерам