Росія масовано атакувала Київ: майже 500 дронів та 40 ракет по енергетиці.
Як повідомляє ТСН: Вночі російські війська здійснили атаку на Київ, намагаючись вразити енергетичну та цивільну інфраструктуру. За інформацією, ворог запустив майже 500 дронів і 40 ракет, серед яких були й «Кинджали».
Наслідки обстрілів
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що внаслідок російських обстрілів постраждали житлові будинки та об'єкти енергетики. Це призвело до відключення електрики та опалення для мешканців столиці та області. Рятувальники і ремонтники змогли розпочати роботи лише на деяких об'єктах, поки інші чекають завершення повітряних тривог.
“А де ж російська відповідь на пропозиції закінчити війну, які були надані США і світом? Російські представники ведуть довгі розмови, але в реальності за них говорять «Кинджали» та «Шахеди». Це є справжнє ставлення Путіна та його оточення. Вони не хочуть закінчувати війну та намагаються використати кожну можливість, щоб завдати більше болю Україні та збільшити свій тиск на інших у світі,” - заявив Зеленський.
Президент звернув увагу на те, що тиск на Москву залишається недостатнім. Він підкреслив, що цю можливість мають використовувати Америка, Європа та інші партнери Києва.
“Якщо Росія навіть різдвяний та новорічний час перетворює на час знищених будинків та спалених квартир, зруйнованих електростанцій, то на цю хвору активність можна відповісти тільки дійсно сильними кроками,” - додав президент.
Зеленський також наголосив на необхідності своєчасного постачання озброєння, оскільки “не повинно бути затримок у захисті життів.”
Відомо, що вночі та вранці російські сили атакували Київ ракетами і безпілотниками. Під час атаки було пошкоджено житлові будинки; зокрема, у Дніпровському районі БПЛА влучив в 18-поверховий будинок. Є ймовірність, що під завалами може бути людина, рятувальні роботи тривають.
Удар по енергетичній інфраструктурі
Масштабна атака занурила Київ у холод і темряву. Без централізованого теплопостачання залишилося понад 2 600 житлових будинків, 187 дитячих садків, 138 шкіл та 22 установи соціальної сфери. Крім того, запроваджено екстрені відключення світла.
Ця атака на столицю стала однією з найбільш руйнівних за останній час, завдавши серйозних ударів по енергетичному забезпеченню та житловій інфраструктурі. Уряд та відповідні служби вже працюють над відновленням, але масштаб пошкоджень вимагає швидкого реагування і підтримки з боку міжнародної спільноти. Збереження безпеки та стабільності в країні стало ще більш актуальним завданням у цих умовах.
Читайте також
- Угорщина пішла назустріч: Україна та Молдова відкривають перший кластер переговорів 15 червня
- НАТО підтвердило майже $60 млрд на зброю для України: що вирішили у Києві
- Держсекретар США Рубіо визнав ефективність ЗСУ: втрати РФ досягли історичного рівня
- Пентагон затримує 400 млн доларів для України: що каже Марко Рубіо
- ЄС посилює санкції проти Китаю: чотири компанії під загрозою обмежень
- Польща пропонує США нову військову базу: чи посилить це східний фланг НАТО

