"Царський гамбіт": Мюнхенська конференція оприлюднила доповідь щодо загроз Росії.
Автори доповіді Мюнхенської безпекової конференції (MSC) "Мультиполяризація" стверджують, що намагання зупинити війну в Україні можуть дати Росії можливості досягти своїх цілей.
"Нова адміністрація у США, яка є партнером України, бажає швидкого припинення російської війни проти України через переговори. Якщо українські партнери хочуть припинити війну за будь-яку ціну, Росія може укласти вигідну угоду про припинення вогню ", - попереджають автори.
Однією з можливих переваг для Росії є зміцнення контролю над окупованими територіями, перешкоджання вступу України до НАТО та надання надійних гарантій безпеки, зазначається у документі. Це дозволить Росії посилити свою армію і спробувати притягнути всю Україну до своєї сфери впливу.
Проте, плани нової адміністрації США щодо припинення війни ще неясні, і якщо США вживуть жорстку позицію стосовно Росії, "майбутнє останньої може виглядати неспокійним", попереджають автори. Геополітична позиція Росії починає тріщати, що ставить під сумнів її тривалість. Російські джерела оцінюють, що в Україні загинуло 120 тисяч російських солдатів, і щоб компенсувати ці втрати, влада Росії змушена надавати великі виплати новобранцям. Росія також зіткнулася з проблемами заміни втраченого обладнання та зниженням доходів від експорту енергоносіїв.
Незважаючи на це, Росія продовжує ставити значний виклик своїм сильнішим суперникам. Вона загрожує Європі через кампанію дезінформації, втручання у вибори, диверсії, спроби вбивства та демонстрації ядерної зброї, попереджають автори доповіді.
Читайте також
- NYT: Європа та США обговорять відправку військового контингенту до повоєнної України
- Зеленський: Європа не зможе гарантувати безпеку України без підтримки США
- Адміністрація Трампа розробить новий план військової допомоги Україні, - Reuters
- Американці задоволені роботою Трампа - опитування
- Нова програма базової підготовки: що змінилось у навчанні українських воїнів
- "Можуть стати російськими": Трамп розкрив деталі угоди щодо України