Росія вперше завдала удару балістичною ракетою по Львову: мета — залякати Захід.
Як повідомляє ТСН: У ніч на 9 січня російські сили завдали удару по Львову, використавши балістичну ракету середньої дальності. Одна з основних цілей Москви полягала в тому, щоб посіяти паніку серед українців та залякати країни Заходу своїми атаками поблизу кордонів НАТО.
Юрій Ігнат, очільник управління комунікації Командування Повітряних сил ЗСУ, прокоментував ситуацію в ефірі телемарафону.
Інформація про ракети
Він зазначив, що не може підтвердити використання ракети «Орешнік» ворогом. «Ми не знаємо, як там Путін називає „Орешніки“. Ми говоримо про балістичну ракету середньої дальності», - підкреслив представник Повітряних сил.
Ігнат також звернув увагу на те, що це вже не перший випадок використання Росією такої зброї по Україні; подібні атаки мали місце раніше, зокрема, в Дніпрі. Тепер така ситуація трапилася на Львівщині.
Цілі російської атаки
Ігнат пояснив, що удари подібними ракетами створюють потужну медійну тему. «Тому що треба залякати Захід — „ми б’ємо далеко, аж під кордони країн НАТО“. Географічне розташування Львова, зрозуміло, близьке до Польщі. Тому противник обрав цей регіон для атак, щоб вплинути на наших партнерів. Це моя особиста думка», - зазначив він.
Також існує думка, що метою було викликати паніку серед населення. «Крім того, паніка, звісно, напередодні морозів та масовані удари. Ви ж розумієте, що вони б’ють по об’єктах критичної інфраструктури практично в усіх регіонах. Це і Київ, і Запоріжжя. Бачили Дніпро — масові відключення світла. Це робиться, щоб вплинути на населення, зокрема», - пояснив Ігнат.
Особливості атаки
Він додав, що під час атаки росіяни не використали свою стратегічну авіацію. «Ми показали в нашому офіційному зведенні ракети „Калібр“ з акваторії Чорного моря. Стратегічна авіація сьогодні не задіювалася. Були лише наземні комплекси, балістичні ракети „Іскандер-М“ або ж комплекси „С-400“. Це зенітні керовані ракети, які також можуть бити по балістичній траєкторії», - повідомив він.
Що трапилося у Львові
Росія атакувала Львівську громаду, і в селищі Рудно влучила в об’єкт критичної інфраструктури. Внаслідок атаки автоматична система безпеки газу була пошкоджена, що призвело до тимчасового припинення газопостачання для 376 абонентів.
Міністерство оборони РФ заявило про використання ракети «Орешнік» і описало напад як «удар відплати» за нібито атаку на резиденцію Путіна. Мер Львова Андрій Садовий підтвердив факт удару балістичною ракетою «Орєшнік» і зазначив, що це перший такий удар по місту за весь час війни. Це є чітким сигналом для міжнародних партнерів, оскільки Львів розташований менш ніж за 70 км від кордону з ЄС.
Цей інцидент демонструє, що атаки на критичну інфраструктуру залишаються основним елементом в стратегії російських військ. Київ і Захід мають бути готові до можливих нових загроз, які можуть вплинути на ситуацію в регіоні. При цьому реакція міжнародної спільноти на такі дії залишає відкритим питання про подальші дії щодо підтримки України у цей важкий період.
Читайте також
- НАТО скоротило час реагування на диверсії з 17 годин до однієї: деталі Baltic Sentry
- Зеленський анонсував великий пакет допомоги від Бельгії: графік передачі F-16
- Київ відстає у підготовці до зими: уряд скликає РНБО через виділені 4 мільярди
- СБУ перехопила документ РФ, який спростовує удар дронів по автобусу з білорусами
- Рада відхилила сім постанов щодо бюджету-2026: що зміниться для безпеки та енергетики
- Трамп на G7 запропонував підтримку України в обмін на допомогу з Іраном

