ЦПД попереджає про DeepSeek: чим загрожує китайська модель штучного інтелекту.


Китайський штучний інтелект використовується для збирання розвідувальних даних
Керівник Центру протидії дезінформації при РНБО України, Андрій Коваленко, відзначив, що чат-бот DeepSeek, який працює на базі штучного інтелекту, є "чудовим інструментом" для збору розвідувальних даних. Він заявив, що штучний інтелект "вивчає вас і збирає всю інформацію про ваші переживання, інтереси, сім'ю, фінанси та практично все інше". Коваленко також наголосив, що люди добровільно використовують цей чат-бот, ставлять питання і отримують відповіді, а інтелект зберігає цю інформацію. Це дає можливість створювати моделі поведінки суспільств і розробляти інструменти впливу. Проте, Коваленко відзначив, що хто саме контролює цей штучний інтелект і яка його кінцева мета - ще відкриті питання.
Нещодавно було повідомлено, що чат-бот DeepSeek від китайського стартапу став найпопулярнішим безкоштовним застосунком у США, випередивши американський ChatGPT.
Крім того, після випуску оновлення китайського чат-бота DeepSeek-R1 повідомлялося, що найбагатші люди світу втратили щонайменше 108 млрд доларів через падіння головних індексів ринку.
До речі, компанія Perplexity AI, яка займається розробкою технологій штучного інтелекту, зробила пропозицію про злиття з сервісом TikTok, що передбачає створення холдингу NewCo.
Читайте також
- "Спалює" рої дронів: в Україні може з'явитися британська мікрохвильова зброя
- Ключі не потрібні: з'явився перший дверний замок, що «читає» вени господаря
- Україна перейде на номінальну напругу 230/400 вольт
- Російські хакери намагались зламати дипломатів ЄС за допомогою фейкової дегустації вин
- «Зоопарк рішень». Відомий аеророзвідник оцінив ситуацію з виробництвом дронів в Україні
- Південна Корея взялась посилено інвестувати у виробництво чіпів, аби завадити Трампу