Що робити якщо зажувало картку в банкоматі.
Робота банкомата не завжди ідеальна, і часто трапляється так, що зажувало картку в банкоматі або картку просто не “віддає” банкомат. Такі ситуації відбуваються частіше, ніж може здатися на перший погляд. Крім того, проблема, що зажувало картку в банкоматі, може призвести до серйозних наслідків.
Алгоритм дій, що робити якщо зажувало картку в банкомат, має бути досить оперативним. Адже часто потрібно забрати картку і бігти по своїх справах.
Як можна забрати картку, якщо її зажувало в банкомат?
Почнемо з того, що такі ситуації трапляються набагато частіше, ніж може здатися на перший погляд. Завжди така ситуація ще й викликає стрес, з яким буває складно впоратися. При цьому завжди важливо діяти спокійно і швидко, щоб мінімізувати ризики шахрайства і вирішити проблему.
Ітак, потрібно відразу розібратися, в яких випадках таке взагалі може відбутися. Чому банкомат може не повертати картку:
- Часто все відбувається через помилку самого користувача. Йдеться про введення неправильного PIN-коду три рази підряд або якщо користувач, який також напередодні знімав гроші з картки, цю картку забув. Тоді з введенням другої картки можуть статися неприємні ситуації.
- Другою поширеною причиною можуть бути збої в роботі банкомата. Це технічні несправності або збій програмного забезпечення.
- В деяких випадках таким чином банк може обезпечити клієнта. Банкомат вилучає картку при підозрі на шахрайство. Також буває так, що картка знаходиться в чорному списку (наприклад, через втрату або блокування).
Не можна забувати і про те, що картка може бути фізично пошкодженою. Поганий стан картки: тріщини, зношена магнітна смуга або чіп.
Усі ці фактори можуть вплинути на те, що назад банкомат картку просто не видасть.
Що робити, якщо банкомат зажував картку: простий алгоритм дій
Отже, в першу чергу, потрібно заспокоїтися. Це найголовніше. Далі, потрібно по можливості оцінити ситуацію. Трапляється, що частково банкомат видав картку (частина картки видна неозброєним оком). З такою несправністю банкомат “думає”, що картку видав. Другий варіант, якщо картку взагалі не видно, і вона повністю залишилася всередині. Ітак, що потрібно робити далі:
- Перший час, поки не вдалося зв’язатися з технічною службою банку, краще від банкомата не відходити. Залишайтеся у банкомата протягом 5-10 хвилин. Іноді пристрій автоматично повертає картку після завершення перезавантаження.
- Краще одразу записати і зафіксувати місце, де трапився інцидент. Уточніть точне місцезнаходження банкомата, його ідентифікаційний номер (зазвичай вказаний на корпусі) та час, коли стався інцидент. Ці дані знадобляться для звернення в банк.
- Вже далі потрібно зв’язатися з працівниками банку. Якщо банкомат належить вашому банку, зателефонуйте в службу підтримки. Номер телефону вказаний на зворотній стороні картки або на екрані банкомата. Якщо банкомат належить іншому банку, знайдіть контактні дані на його поверхні або в Інтернеті.
Після зв’язку з оператором, потрібно буде вказати свої дані. Зазвичай це ім’я, прізвище, номер картки та адреса, де стався неприємний інцидент. Обов’язково потрібно описати оператору, як і при яких обставинах картка зажувала.
Вже після цього потрібно заблокувати картку. Навіть якщо картка залишилася в банкоматі, краще її тимчасово заблокувати через мобільний додаток банку або зателефонувавши в службу підтримки. Це захистить ваші кошти від можливого шахрайства.
Наступним кроком буде подача заяви в банк. Для повернення картки вам може знадобитися написати заяву. Зробити це можна двома способами. У першому випадку просто подати заяву в банк, у другому через онлайн-банкінг або мобільний додаток. У цьому випадку також знадобляться документи. Про що йдеться:
- Паспорт або інший документ, що посвідчує особу.
- Банківський договір (якщо є).
Після цього обов’язково потрібно перевірити статус картки. Після подачі заяви уточніть, коли і як ви зможете забрати картку. Якщо картку повернути неможливо (наприклад, вона була пошкоджена), банк випустить нову.
Чим можна собі допомогти?
Цей процес неприємний, але його можна і навіть потрібно прискорити. Що можна зробити:
- Використовуйте додаткові способи входу, наприклад, використовуйте мобільний додаток. Багато банків в Україні у 2024 році пропонують функції для миттєвої блокування карток і подачі заяв онлайн. Це значно прискорює процес.
- Також можна одразу звернутися в службу підтримки. Якщо час очікування на гарячій лінії занадто тривалий, спробуйте зв’язатися з банком через чат у додатку або на офіційному сайті.
В цілому, в цій справі потрібно діяти максимально оперативно. Чим швидше ви повідомите про проблему, тим нижчий ризик шахрайства.
Якщо банкомат пошкодив картку: що робити в такому випадку?
Окремо потрібно розглянути випадок, коли банкомат віддав картку, але вона вже пошкоджена. Тобто картку повернули, але користуватися нею далі просто неможливо.
Якщо банкомат повернув пошкоджену картку (наприклад, з розірваним чіпом):
- Для початку краще картку заблокувати. Це спростить подальший перевипуск картки.
- Далі потрібно замовити нову картку. Замовити перевипуск можна через додаток або відділення банку.
- Обов’язково потрібно повідомити банки про проблему для компенсації витрат на перевипуск (якщо пошкодження сталося з вини банкомата).
Такі дії дозволять не тільки обезпечити себе, а й швидко отримати нову, а головне робочу картку.
Варто також згадати, як можна себе захистити в майбутньому:
- Стан картки краще постійно перевіряти. Якщо є сколи чи відшарування, то краще одразу поміняти картку.
- Особливу увагу слід приділити введенню PIN-коду. Уникайте помилок, щоб банкомат не заблокував картку.
- Поки операція не завершена, не відходьте від самого банкомату, щоб не забути свою картку. Переконайтеся, що забрали картку після завершення транзакції.
В цілому з картками і банкоматами завжди потрібно проявляти увагу і обережність. Якщо ж виникають проблеми, потрібно зібратися і не панікувати. Усі проблеми з банкоматом вирішуються.
Читайте також
- Що таке емісія простими словами
- Що таке ембарго (embargo) простими словами
- Що таке мораторій простими словами
- Що таке коефіцієнт Джині просто пояснено?
- Що таке консолідація боргів простими словами
- Що таке інституціоналізм простими словами