Що таке делістинг акцій простими словами.
Заробіток на акціях може бути досить складним, але у багатьох випадках усі складнощі окупаються хорошим доходом. Щоб доход все ж отримувати, потрібно зрозуміти, що таке делістинг. Простими словами це процес, коли акції компанії виключаються зі списку цінних паперів. Йдеться про ті папери, які зазвичай беруть участь у торгах на біржі.
Також, розбираючись, делістинг акцій що це, варто розуміти, як взагалі працюють біржі. Також, делістинг акцій це, досить складний і різноманітний процес. Розуміти що це, потрібно і розбираючись у тому, як весь процес влаштований.
Делістинг що це?
Отже, делістинг це цілий процес, коли акції компанії більше не будуть доступні для покупки та продажу на публічних біржах. У цьому випадку є багато різних бірж, але ці найавторитетніші.
Як тільки відбудеться цей процес, компанії більше не можуть торгувати її акціями на відкритому ринку, і компанії потрібно шукати інші способи для їх перепродажу, якщо це необхідно.
В цілому, для цього процесу є кілька причин. Вони трапляються не так часто, але всі їх точно потрібно враховувати. Які причини найбільш вагомі:
- Акції більше не відповідають тому, які вимоги виставляє біржа. Наприклад, біржа може вимагати, щоб ціна акцій не опускалася нижче певного рівня або щоб компанія надавала регулярну фінансову звітність. Якщо компанія не відповідає цим вимогам, то її активи просто “вибирають” з торгів.
- Є і таке розуміння, як примусовий процес закриття акцій. Це делістинг за рішенням біржі, коли компанія порушує правила і вимоги. Наприклад, біржа може видалити акції компанії, якщо та не виконує фінансових зобов'язань, не надає прозорі дані або порушує закони.
- Є і добровільний процес. В деяких випадках компанія сама може прийняти рішення про делістинг. Це може статися, коли компанія більше не хоче бути публічною, тобто торгуватися на біржі, і вирішує стати приватною. Таке рішення часто пов'язане з бажанням зменшити витрати на публічну звітність або уникнути тиску акціонерів.
Інші причини впливають на цей процес в меншій мірі.
Які бувають види делістингу?
Бувають різні акції, різні ситуації і причини падінь деяких активів, тому і бувають різні делістинги. Зазвичай, щоб було простіше, їх ділять на 2 типи:
- Делістинг, який відбувається в примусовому порядку. Він відбувається за ініціативою біржі, коли компанія не відповідає правилам.
- Його протилежністю можна вважати добровільний делістинг. Він відбувається за рішенням самої компанії, зазвичай у зв'язку з переходом до приватного статусу.
Також обраний вид делістингу безпосередньо залежить від супутніх умов.
Тобто біржі пред'являють вимоги до компаній, які хочуть, щоб їх акції торгувалися на публічному ринку. Несоответствие цим умовам може призвести до делістингу. Які умови, дійсно, важливі:
- Капіталізація ринку (мінімальна). Біржа може встановити мінімальне значення ринкової капіталізації (загальної вартості акцій компанії), і якщо компанія не відповідає цьому рівню, вона може бути виключена.
- Ціни на акції також впали до мінімальних показників. Якщо ціна акцій компанії опускається нижче певного рівня (наприклад, $1 за акцію на біржі NASDAQ), біржа може висунути попередження, а потім ініціювати процес делістингу.
- Не можна забувати і про фінансову звітність. Компанії зобов'язані регулярно надавати прозору і точну фінансову звітність. Невиконання цієї умови або затримка зі звітами може призвести до делістингу.
Пару слів потрібно сказати і про капітал і активи. Якщо компанія втрачає активи або капітал, що знижує її фінансову стабільність, біржа може ініціювати делістинг для захисту інвесторів.
Що важливого в процесі делістингу?
Делістинг, як процес, можна розділити на закономірні етапи. Зазвичай вони універсальні для різного виду делістингу. Про що йдеться:
- Для початку приходить повідомлення, що сталося порушення. Біржа відправляє компанії повідомлення про те, що вона не відповідає вимогам і повинна вжити заходів для їх виконання.
- Далі біржа дає термін, за який порушення можна виправити. Біржа може дати компанії певний час на те, щоб виправити ситуацію. Наприклад, якщо ціна акцій нижче мінімуму, компанії дають 90 днів на її підвищення.
- Вже після може бути винесено рішення про делістинг. Якщо компанія не виправляє ситуацію, біржа приймає рішення про делістинг акцій.
- Після закінчуються і торги. Після оголошення про делістинг компанія перестає бути доступною для торгівлі на біржі.
У цього процесу можуть бути і додаткові фактори, але це трапляється набагато рідше.
Що трапляється після делістингу?
Отже, якщо делістинг вже відбувся, важливо, що трапляється після. Головні наслідки, безумовно, стосуються компаній. Про що йдеться:
- Ліквідність акцій різко знижується. Після делістингу акції компанії не торгуються на біржі, що ускладнює їх купівлю та продаж. Інвесторам може бути важко знайти покупця для своїх акцій.
- Необхідно змінюється і вартість акцій. Як правило, делістинг негативно впливає на вартість акцій компанії, так як інвестори починають сумніватися в її стабільності.
- Інвестори втрачають своє довіру до активів конкретної компанії. Делістинг може підірвати довіру до компанії, особливо якщо він відбувається з-за фінансових труднощів або несоответствия вимогам.
В свою чергу акціонери повинні подумати, що робити далі. Вони можуть продавати акції, поки процес ще не завершився. Якщо відоме про предстоящее делістинг, акціонери можуть продати акції заздалегідь, щоб мінімізувати збитки. Так вони можуть мінімізувати для себе втрати. Також можна розглянути продаж на позабіржовому ринку. Після делістингу деякі акції можуть бути продані на позабіржовому ринку (over-the-counter, OTC), хоча ліквідність там буде нижчою. Як варіант, можна дочекатися викупу акцій. У разі добровільного делістингу компанія може запропонувати викуп акцій у акціонерів, щоб вони могли повернути частину своїх інвестицій.
Читайте також
- В якій криптовалюті тримати гроші
- Що таке USDT простими словами
- Що таке деривативи в криптовалюті
- Що таке альтсезон і коли він почнеться
- Хмарний майнинг: що це таке
- Що таке криптоміксер і біткоїн міксер