Що таке євробонд і як ними користуватися.
Тема облігацій досить складна, але водночас цікава. Адже розуміти, що таке євробонд, важливо всім, хто хоче займатися інвестиціями. В цілому, євробонд дозволяє добре заробити, якщо розуміти не просто євробонди що це, але й як вся система працює.
Розбираючись у темі, що таке євробонди і навіщо вони потрібні, слід одразу розуміти всю суть боргових відносин. До того ж, що таке єврооблігації, в цілому важливо розуміти для роботи міжнародних компаній.
Євробонд, що це і навіщо потрібні облігації?
Почнемо з того, що це взагалі таке. євробонди, або єврооблігації, — це вид боргових цінних паперів, які випускаються міжнародними компаніями або державами для залучення капіталу на міжнародних фінансових ринках. Тобто це досить вигідний інструмент, який може дозволити добре заробляти. Такі облігації є одним з популярних способів для залучення інвестицій та фінансування. На перший погляд тема досить складна. Якщо ж сказати простіше, то євробонд — це облігація, випущена за межами країни емітента і номінована у іноземній валюті. Вона дозволяє функціонувати на міжнародному ринку. Важно зауважити, що євробонд не обов'язково має бути випущений в євро; назва походить від міжнародного характеру цих облігацій. Наприклад, компанія з США може випустити євробонди в доларах на європейському ринку. І така система працює досить ефективно останні роки.
У такого поняття облігацій є кілька важливих складових:
-
Євробонди випускаються у валюті, яка відрізняється від валюти країни емітента. Найбільш популярними валютами для євробондів є долар США, євро і британський фунт.
-
Євробонди обертаються на міжнародних фінансових ринках, що дозволяє емітентам залучати капітал у інвесторів з різних країн.
-
Євробонди, як правило, мають фіксовану відсоткову ставку, яку емітент виплачує інвестору протягом певного періоду часу.
-
Євробонди мають фіксований строк погашення, по закінченню якого емітент зобов'язаний повернути номінальну вартість облігації інвестору.
Розуміючи функції таких облігацій, вже легше визначитися з їх ефективністю в інвестуванні.
Як працює вся система?
Отже, для початку варто розуміти, як взагалі починається випуск облігацій. Наприклад, компанія або держава приймає рішення випускати євробонди. Так вони намагаються залучити інвестиції. Інвесторами можуть стати іноземці, але на певних умовах. Емітент бере на себе зобов'язання виплатити інвесторам:
-
Відсотки (купон) — регулярні виплати, які можуть відбуватися щорічно, щоквартально або за іншим графіком. Відсоткова ставка заздалегідь узгоджується.
-
Номінальну вартість — це сума, яку інвестор вніс при купівлі облігації. Ця сума повертається інвестору в момент погашення євробонда.
Щоб ще більше зрозуміти цю систему, можна розглянути простий приклад. Компанія вирішила випустити такі облігації на суму в 1000 доларів. Відсоткова ставка в цьому випадку буде 5%. Одразу ж позначений строк погашення в 10 років. Тоді інвестор щорічно буде отримувати 5% від номіналу (50 доларів) протягом 10 років. В кінці строку йому також буде повернута номінальна вартість облігації — 1000 доларів.
Що хорошого в євробонді?
Такі облігації мають багато переваг для всіх учасників договору. Інвестування такого плану дуже вигідне. Які плюси євробондів:
-
Євробонди дозволяють інвесторам вкладати кошти в різні країни та валюти, що знижує ризики, пов'язані зі змінами на локальних ринках.
-
Євробонди забезпечують стабільний дохід у вигляді купонних виплат, що особливо привабливо для тих, хто шукає надійні інвестиції.
-
Для емітентів євробонди відкривають можливість залучати капітал на світових фінансових ринках, не обмежуючи національними.
-
Євробонди держав або великих корпорацій зазвичай вважаються відносно безпечними інвестиціями, особливо якщо емітент має високий кредитний рейтинг.
Разом з цим варто розуміти, що у такого інвестування є свої мінуси. Точніше це своєрідні ризики. Про що йдеться:
-
Оскільки євробонди випускаються в іноземній валюті, інвестор може стикнутися із змінами валютного курсу. Якщо валюта, в якій номінований євробонд, ослабне щодо валюти інвестора, це може призвести до втрат.
-
Існує ймовірність того, що емітент не зможе виконати свої зобов'язання по виплаті відсотків або погашенню облігацій. Це залежить від фінансового стану емітента.
-
Вартість облігацій може коливатися залежно від змін на ринку, включаючи зміни відсоткових ставок. Підвищення відсоткових ставок може знизити вартість облігації на вторинному ринку.
-
Деякі євробонди можуть бути менш ліквідними, тобто їх може бути важко продати на ринку в потрібний момент.
В цілому, такий вид облігацій досить прибутковий, але зі своїми мінусами.
Читайте також
- Польща змінить правила в'їзду та виїзду для українців: до чого готуватись
- NovaPay запускає автоплатежі за кредитами на посилки
- "Бізнес для обраних": експерт Попенко жорстко розкритикував встановлення сонячних панелей на багатоповерхівках
- Ощадбанк почне знімати гроші з рахунків українців для погашення прострочок за кредитами
- Фонд ООН попередив про шахрайство від імені організації про виплату грошової допомоги
- Київ готується до опалювального сезону: Кличко оголосив дату початку