Експерт пояснив, чому українці переплачують за тепло до 700 гривень на місяць.
У Києві відсутні загальнобудинкові лічильники тепла
У Києві понад 20% багатоквартирних будинків не мають загальнобудинкових лічильників тепла, що призводить до переплат мешканців за опалення. Про це повідомив експерт у сфері енергетики та ЖКГ Олег Попенко. За його словами, у столиці є близько 11,5 тисячі багатоквартирних будинків, з них 2400 не обладнані лічильниками. Це спричиняє переплату від 10 до 15 гривень за кожен квадратний метр щомісяця.
Встановлення загальнобудинкових лічильників тепла коштує близько 100 тисяч гривень, тоді як міська влада витрачає по 2-3 мільйони гривень на встановлення сонячних батарей на окремих будинках. За словами експерта, ці кошти можна було б використати для обладнання лічильниками 25 будинків та зменшити платежі мешканцям. Проблема також полягає в тому, що вже встановлені лічильники часто виходять з ладу, пошкоджуються або крадуться, але мешканці в будь-якому випадку продовжують переплачувати за тепло. Наявність загальнобудинкових лічильників дозволила б мешканцям платити за фактично спожите тепло, а не за завищені нормативи.
Читайте також
- Люксові авто, які розоряють власників: названо найненадійніші моделі
- Паливна криза в Криму: експерт назвав наслідки для РФ
- Вантажівки “Укрпошти” масово повертаються з Польщі: польська митниця блокує оформлення
- Війна США з Іраном обійшлася в $40 млрд: як це вдарило по кишенях американців
- Українці можуть застрахувати майно від війни: які виплати та компенсації
- ЄС надасть Україні перший транш кредиту 3,2 млрд євро: коли очікувати гроші

