Експерт пояснив головні завдання для розробників БПЛА.

Головні завдання для розробників БПЛА
Головні завдання для розробників БПЛА

Дрони зі штучним інтелектом можуть покращити українські дрони

Після двох з половиною років війни дрони кардинально змінили стратегію бойових дій в Україні. Головною перевагою РФ зараз є можливість пригнічувати та перехоплювати радіосигнали, які зв'язують українські дрони з пілотами. Але на довгострокову перспективу штучний інтелект може все виправити.

Завдання для розробників - два важливих кроки, які дрони зі штучним інтелектом повинні виконувати самостійно, за словами директорки проекту "Нова Україна" в Інституті прогресивної політики Тамар Якобі для видання New York Post.

Перше завдання - навігація. Потрібно розробити програмне забезпечення для мініатюрного контролера польоту на борту дрона, яке зможе заздалегідь передбачити маршрут і розпізнати місцевість, спрямовуючи пристрій до мети без використання GPS або інших засобів.

Друге завдання - навчити штучний інтелект розпізнавати цілі і скидати вибуховий заряд без сигналу від пілота на землі, зазначає Якобі. В Україні є стартап DroneControl, який працює над цими проблемами. Один з менеджерів компанії, Дмитро Сальтовець, заявляє, що російські оператори дронів мають переваги:

"У росіян більше грошей. У них потужніша електроніка, і вони створюють більші дрони у великих кількостях на державних заводах - у межах російського військово-промислового комплексу".

Якобі пояснює, що DroneControl це невелика приватна компанія, яка працює з мінімальним бюджетом та без державної підтримки. Тому інженери та програмісти, які відчувають військовий обов'язок, змушені обходитися тим, що є. У матеріалі також згадується, що на фронті вже використовуються прості штучні інтелекту, щоб допомагати пілотам наводитися на найближчі цілі. Один з таких підрозділів "Небесна кара" 54 ОМБр ЗСУ, що знаходиться біля Слов'янська.

Джерело: УНІАН


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua