Експерт розповів, чому РФ почала бити по Україні ракетами КНДР.
Росія зростаючою частотою використовує під час обстрілів України ракети північнокорейського виробництва.
Військовий експерт Олексій Гетман зазначив, що ракета KN-23 фактично є копією російської "Іскандера-М", але на якість вона гірша. Він зазначив у коментарі для Українських новин: "Перша партія ракет північнокорейського виробництва, які були використані проти нас, взагалі не долетіли до цілі. Іншими словами, вони технічно дуже погані. Тоді з'явився деякий проміжок часу, пов'язаний з недоліками, які виявилися під час бойових випробувань проти нашої території. Зараз вони намагаються протестувати, наскільки далеко можуть долетіти ці ракети".
Експерт вказує, що неможливо сказати, що Росія використовує ракети KN-23, оскільки у них немає своєї власної зброї. Причина полягає в наступному.
"По-перше, якщо йдеться про різні балістичні та крилаті ракети, Росія виробляє 100 штук на місяць. Водночас вони зберігають деяку кількість ракет, які залишились з першого етапу загальної війни. Це приблизно лише 15% від того, що у них є. Тому це для них є оборонною запаскою, яку вони малоймовірно використають", - пояснив Олексій Гетман.
Він сказав, що кількість ракет, які росіяни можуть конвертувати в умовні балістичні ракети із систем ППРК С-300/400, оцінюється від 3000 до 5000 одиниць.
"Іншими словами, це дуже велика кількість. Говорити, що вони потребують північнокорейських ракет, щоб змінити ситуацію, незазначено. Ймовірніше, це є домовленість між лідером КНДР Кім Чен Ином та російським диктатором Володимиром Путіним щодо випробувань ракет за умов бойових дій, щоб знати, які аспекти потребують покращення", - здогадується Гетман.
Експерт вказує, що щодо того, яку кількість таких ракет Пхеньян може передати Росії, є різні оцінки. Він не виключає те, що це взагалі не декілька десятків. Він каже, що це може бути сотні (від 100 до 500-600 одиниць), але не перевищує 1000 одиниць. Він також згоден, що KN-23 є свого роду копією "Іскандера-М", але гіршою.
"З точки зору технічних характеристик "Іскандер-М" - це хороша ракета, ми можемо їх збити. Але якщо "вітаєш" таку ракету, яка ще й має не найкращі характеристики, то збити їх для нас буде легше. Однак для росіян, будь-яку прирощену кількість балістичних ракет вигідно мати, ніж не мати. Але ми не повинні вірити, що це доконально змінить ситуацію на фронті", - підсумував Гетман.
Читайте також
- Трюдо пояснив, що чекає на світ у разі втрати Україною території
- Російські аеродроми, склади боєприпасів і полігони більше не є безпечними — ЗМІ
- Втрати ворога станом на 26 листопада 2024 – Генштаб ЗСУ
- Атака дронів: у Тернополі пошкоджена електроінфраструктура
- В Україну йдуть морози до -9: Діденко розповіла, де похолодає найбільше та пройде сніг
- Ізраїль вдарив по контрабандних маршрутах поставок зброї «Хезболлі»