Електрика з космосу для тисяч будинків: Ісландія готує амбітний проєкт .
Ісландія планує використовувати сонячну енергію з космосу. Про це повідомляє ісландська компанія Transition Labs, яка спільно з Reykjavik Energy та британською Space Solar працює над цим проєктом.
Перша установка Space Solar має початкову потужність 30 МВт, яка забезпечуватиме постійне і незалежне електропостачання в будь-яку погоду та час доби. Наш проєкт має на меті забезпечити економічно ефективну енергію цілодобово, роблячи новий крок у розвитку відновлюваної енергетики. Кожна сонячна електростанція з потужністю 30 МВт буде доставлена на орбіту за один запуск за допомогою мегаракети Starship від SpaceX
Компанія Space Solar вже готує першу сонячну панель, яку запустять на орбіту землі у найближчий час за допомогою мегаракети Starship, розробленої SpaceX.
За допомогою "космічної електрики" через п'ять років тисячі будинків можуть отримувати енергію. Сонячні панелі будуть збирати сонячне світло в космосі і передавати його на наземну станцію у вигляді радіохвиль, які перетворюватимуться в електроенергію для електричних мереж.
Електростанції Space Solar складаються з модульних будівельних блоків, які можуть бути складені в різні розміри для різних висот і забезпечувати електроенергію кількох країн одночасно.
Розробка та встановлення першої установки Space Solar коштуватиме близько $800 млн. Проте, розробники прогнозують, що ця енергія буде у 4 рази дешевшою за ядерну. Якщо проєкт буде успішно реалізований, Ісландія стане першою країною, яка отримає джерело енергії з космосу, а сонячна енергетика стане серйозним конкурентом наявним джерелам енергії.
Читайте також
- Військовослужбовці зможуть отримати нові послуги в «Дії»: Шмигаль розповів деталі
- OpenAI запустила нейромережу Sora, яка перетворює текст у відео
- Міноборони допустило до експлуатації в ЗСУ роботизований комплекс Droid TW
- Німеччина і США створюють універсальне програмне забезпечення для українських дронів – FT
- Хакери атакували оборонні підприємства України
- В Україні представили найкращі рішення для вогнезахисту об'єктів критичної інфраструктури