Франція вкладе рекордну суму в розвиток ШІ-технологій.

Франція вкладає рекордну суму в ШІ-технології
Франція вкладає рекордну суму в ШІ-технології

Президент Франції Еммануель Макрон оголосив про великі інвестиції у галузь штучного інтелекту на суму $109 млрд. Мета цих інвестицій - зміцнення позицій Франції та Європи у світовій технологічній конкуренції.

За інформацією з Financial Times, частка фінансування прийде від міжнародних партнерів. Об'єднані Арабські Емірати мають намір інвестувати $50 млрд у будівництво великих серверних комплексів. Канадська компанія Brookfield спрямує $20 млрд у розвиток інфраструктури штучного інтелекту.

Укладений план також передбачає створення фонду Current AI з початковим капіталом у розмірі $400 млн, а також залучення $2,5 млрд протягом п'яти років для розвитку "суспільно корисного штучного інтелекту".

У цих ініціативах важливу роль відіграє інвестиційна група General Catalyst. Вони планують витратити $150 млрд на створення штучного інтелекту в компаніях, інвестиції у європейські стартапи у цій галузі та будівництво критично важливої інфраструктури в регіоні.

Ініціатива лідерів ЄС у галузі штучного інтелекту

Метою цієї ініціативи є зробити Європу світовим лідером у галузі штучного інтелекту. У ній також беруть участь приватні та венчурні інвестори, такі як KKR, Blackstone, EQT, CVC і DST Global.

Більше 60 європейських компаній, серед яких німецький автовиробник Volkswagen і шведський музичний стрімінговий сервіс Spotify, підтримують цей план. Вони зобов'язуються прискорити впровадження штучного інтелекту, але не визначають конкретні витрати на цю технологію.

Компанії також закликають до спрощення регулювання штучного інтелекту в ЄС. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн планує представити пропозиції щодо цього питання.

На AI Action Summit у Парижі, на якому зберуться світові лідери та керівники технологічних компаній, Макрон разом з прем'єром Індії Нарендрою Моді закликатимуть до створення більш "відкритих" платформ штучного інтелекту, у відміну від захищених систем OpenAI і Google.


Читайте також

Реклама