Інвестори не прийшли в Україну — що змусило їх зупинитися.
08.07.2025
4216
Журналіст
Шосталь Олександр
08.07.2025
4216
Міжнародний бізнес поки що лишається прихильником України, але не починає активних інвестицій через ситуацію із війною. Однак деякі сектори вже готові до таких кроків. За словами виконавчої директорки Європейської бізнес-асоціації, компанії не повинні чекати кінця війни для початку співпраці.
"Ми говоримо про такі сектори, як оборонка, логістика, будівництво, система охорони здоров'я — актуальні для сьогоднішнього дня напрями"Важливо працювати стратегічно і не обмежуватися короткостроковими ризиками для успішного бізнесу в складних умовах.
Капітал чекає на сигнал
Державна підтримка та гарантії страхування ризиків вже працюють, однак приватний сектор залишається обережним. Іноземні компанії мають доступ до підтримки, але приватні інвестори ще не активізувались."Міжнародні приватні кошти поки що сидять на паркані і чекають"Надана підтримка не супроводжується серйозним фінансуванням, що ускладнює роботу приватного сектора.
Довіра вирішує все
Для привертання інвестицій важлива довіра — до економічної стабільності та українських партнерів. Співпраця між бізнесом та владою є ключовою для створення прозорих умов для інвесторів.Global Business for Ukraine: міст між світами
ЄБА просуває глобальний розвиток, співпрацюючи з іноземними компаніями та допомагаючи українським бізнесам виходити на світові ринки. Це сприяє інтеграції до європейських стандартів.Дивитись чесно, діяти рішуче
Залежність від внутрішніх бар'єрів, таких як недовіра та фрагментованість, обумовлює майбутнє економічного зростання України. Важливо діяти чесно та відповідально для побудови привабливого бізнес-середовища. Підсумок: Міжнародний бізнес проявляє інтерес до України, але поки що ретельно оберігається від активних інвестицій через ситуацію із війною. Наразі деякі сектори готові до співпраці, але для залучення приватних інвестицій потрібна довіра, економічна стабільність та прозорі умови для бізнесу.Читайте також
- Російський борг зростає через війну: 56 регіонів РФ уже з дефіцитом бюджету
- НБУ заборонив відмовляти у прийомі доларів старого зразка: штрафи до 400 тисяч
- Укрнафта знизила ціни на дизель: що відбувається з ринком пального
- Ціни на нафту обвалилися після угоди США та Ірану: скільки втратять барелі
- Київрада схвалила кредит на 150 млн євро: 50 нових вагонів метро для столиці
- Удар по НПЗ у Капотні обвалив російський ринок: акції впали на 4%

