Кластерні лікарні візьмуть на себе функції МСЕК: що зміниться із січня.
З 1 січня 2025 року розпочинається перший етап реформування системи медико-соціальної експертизи. Головна зміна полягає у передачі функцій медико-соціальної експертизи до кластерних лікарень зі впровадженням системи випадкового відбору лікарів до складу комісій.
Про це повідомив Віктор Ляшко, міністр охорони здоров'я, в інтерв'ю lb.ua.
Згідно з новою моделлю, у кластерних лікарнях з'являться профільний заступник та адміністратори для координації експертиз. Важливою особливістю стане формування списку профільних лікарів, з якого система автоматично обиратиме членів комісій для кожного конкретного випадку.
"Система буде вибирати лікаря серед наявних, яких вибере для цього лікарня. Може визначити двох з п'яти травматологів, умовно, а може всіх. І система буде їх рандомно обирати", - пояснив Ляшко.
Процес оформлення інвалідності почнеться з моменту потрапляння пацієнта до лікарні. Якщо стан здоров'я відповідає визначеним критеріям, електронна система автоматично позначить необхідність проходження комісії.
Міністр підкреслив важливість реабілітаційного компоненту: "Є вимоги до кожної кластерної лікарні створити реабілітаційне відділення, де буде мультидисциплінарна команда. Сьогодні вже понад 70% кластерних лікарень їх мають".
Наразі розглядається юридичне рішення щодо заборони керівникам медико-соціальної експертизи входити до складу нових комісій після переходу до лікарень. При цьому лікарі, які раніше працювали в системі МСЕК, зможуть працювати в лікарні та брати участь у роботі комісій, якщо лікарня не відмовить їм у цьому.
Читайте також
- Ляшко назвав терміни відбудови пошкодженого корпусу "Охматдиту"
- Препарати за програмою "Доступні ліки" будуть у кожній аптеці: терміни та умови
- Коли в «Резерв+» можна буде отримувати направлення на ВЛК: деталі від Міноборони