Комітет Ради звернеться до Міненерго та НКРЕКП щодо пом’якшення вимог до якості газу.
30.03.2025
6351
Журналіст
Шосталь Олександр
30.03.2025
6351
Комітет Верховної Ради з енергетики та житлово-комунальних послуг планує звернутися до Міністерства енергетики та НКРЕКП із пропозицією пом'якшити вимоги до якості газу. Про це повідомив перший заступник голови Комітету Олексій Кучеренко, передає "Главком". За його словами, наявні штрафні санкції за фізико-хімічні властивості газу створюють додатковий фінансовий тиск на учасників ринку та можуть негативно вплинути на діяльність оператора газотранспортної системи (ГТС). "Я вважаю, що ми можемо звернутися до Міністерства, до НКРЕКП, щоб вони створили механізм послаблення штрафних санкцій, оскільки оператор ГТС має залишитися незадіяним", - підкреслив Кучеренко. Він вважає, що необхідно знайти збалансоване рішення, яке дозволить зменшити навантаження на учасників ринку і враховуватиме актуальні виклики у газовій галузі. Аналітик газового ринку ExPro Consulting Михайло Свищо заявив, що газовидобувні компанії, які постраждали від атак з боку Росії, продовжують нести великі фінансові витрати через правила бронювання потужностей в газотранспортній системі та штрафні санкції.
Читайте також
- Зеленський: Росія стягує ППО з регіонів до Москви та Керченського мосту
- Устенко попередив про ризики після перегляду комунальних нарахувань
- Тарифи на воду в Києві можуть зрости вдвічі або втричі: кого торкнеться подорожчання
- Прогноз погоди в Києві та області на 14 червня: дощі, грози та до +23°С
- Київ не вдасться забезпечити опаленням на 100%: уряд урізав фінансування в рази
- Україна випробувала новий зенітний перехоплювач FP-7.x: знищує ракети на висоті до 25 км

