Литва демонтуватиме лінії електропередач, що пов'язують її з Росією та Білоруссю: названо дату.


Влада Литви планує відключити та демонтувати лінії електропередачі, які з'єднують енергосистему країни з Росією та Білоруссю, у лютому 2025 року. Це стане частиною процесу синхронізації енергосистеми Литви та інших балтійських країн з Європейським Союзом. Про це повідомили в національному операторі системи передачі електроенергії Litgrid. Зазначається, що їм не можна відключитися від спільної системи до закінчення угоди BRELL, яку підписали з РФ та Білоруссю.
"Частина ліній електропередачі з третіми країнами зараз функціонує. Усі лінії будуть відключені 8 лютого 2025 року, коли закінчиться термін дії угоди BRELL. Роботи з демонтажу розпочнуться одразу після цього", - повідомили у Litgrid.
У рамках законодавчої підготовки до цього, минулого тижня уряд виключив з переліку важливих для національної безпеки активів та об'єктів сім ліній електропередачі напругою 330 кВ з Росією та Білоруссю. Це зроблено в контексті синхронізації електромереж країн Балтії та континентальної Європи з 9 лютого 2025 року.
Перед відключенням від російської системи ОЕС/ЄЕС, Литва, Латвія та Естонія мають провести спільне випробування їх ізольованої роботи, а потім підключитися до нової системи.
Рішення не продовжувати угоду BRELL і вийти з єдиної енергомережі з РФ було ухвалено операторами балтійських країн ще в липні, про що було повідомлено Росію та Білорусь.
Нагадаємо, що в Україні відповіли на "вкидання" про експорт електроенергії за кордон.
Читайте також
- Україна шукає країну-посередника для повернення цивільних з російського полону
- Сили оборони відбивають спроби росіян висадитися на острові Бугаз та форсувати Дніпр
- У Трампа розробили пакет санкцій проти банківського сектора РФ та "Газпрому": Reuters про деталі
- Держдеп США схвалив пакет з навчання та підтримки F-16 для України на суму $310,5 млн
- Українці вже отримали понад 62 тисячі витягів із Реєстру зниклих безвісти
- Україна не прийме мир за будь-яку ціну: Сибіга назвав 3 ключові червоні лінії у переговорах з РФ