Люди, бобри та гібони: наука визначила, хто наймоногамніший.
Як повідомляє ТСН: Відповідно до нових досліджень, за рівнем моногамності, що характеризується тривалими стосунками, люди більше схожі на бобрів і білоруких гібонів, ніж на шимпанзе. Вчені порівняли кількість родичів та зведених братів і сестер у різних видах ссавців.
Результати цього дослідження були опубліковані в журналі Proceedings of the Royal Society B: Biological Sciences.
Раніше оцінити моногамність людей було важко через культурні відмінності. Тому дослідники вирішили звернути увагу на генетичну спорідненість потомства. У моногамних тварин нащадки, як правило, мають близьких родичів, тоді як у полігамних видах частіше зустрічаються зведені брати і сестри.
Дослідження серед різних груп людей
Вчені проаналізували дані про 103 доіндустріальні групи людей — від фермерів кам'яної доби в Туреччині до сучасних мисливців-збирачів із Танзанії. Зібрані дані порівнювались з інформацією про 70 видів ссавців.
Згідно з рейтингом, люди посідають сьоме місце серед 11 найбільш моногамних видів, розташовуючись між бобрами (73% рідних братів і сестер) і білорукими гібонами (63%). У людей частка рідних братів і сестер складає 70%.
Порівняння з шимпанзе
Для порівняння, у шимпанзе та горил цей показник становить лише 4-6%.
Варто зазначити, що особливістю людей серед інших моногамних тварин є здатність формувати тісні зв'язки між самицями, які можуть мати потомство одночасно. У більшості моногамних видів пари розмножуються поодиноко, або ж лише одна пара займається розмноженням у певний період.
Отже, результати дослідження показують, що навіть у тваринному світі моногамність проявляється по-різному. Люди займають проміжне місце між різними видами, що може свідчити про складність соціальних зв’язків та великий вплив культурних норм. Це відкриття також підкреслює важливість генетичних досліджень для розуміння еволюційних аспектів стосунків у людини і тварин.
Читайте також
- Чоловіків 50+ не беруть до бойових частин: що вирішили в ТЦК
- Blago представила благозаврика на форумі: 100% прибутку йдуть на допомогу Superhumans
- Військовослужбовці ТЦК отримали право застосовувати силу та зброю: деталі
- Киянам переглянуть платіжки за опалення за січень: сума компенсацій сягнула 720 мільйонів
- США скасували заборону на видобуток міді біля заповідника Boundary Waters: загроза екосистемі
- Україна підвищує зарплати вчителям з 1 вересня 2026: хто отримає надбавку 20%

