Іспанська поліція розслідує вбивства на човні з мігрантами: що сталося.
Трагедія з біженцями на мігрантському човні
Як повідомляє The Sun: Іспанська поліція розслідує можливий масовий злочин на борту мігрантського човна. Надходять тривожні повідомлення про вбивства та людей, які кидалися у море.
На дерев'яному "каюко", що вирушив із Західної Африки, знаходилося близько 320 осіб, проте до Канарських островів вдалося дістатися лише 251, внаслідок чого 70 людей зникли безвісти.
AFP AFP
Getty
Деталі трагедії
Судові джерела підтвердили інформаційній агенції EFE, що деякі із загиблих розслідуються як жертви вбивства, після того як виживші повідомили про навмисні страти.
Невелика група пасажирів звинуватила деяких співпартійців у чаклунстві, через що їх застрелили та скинули тіла в Атлантичний океан, відповідно до непідтверджених повідомлень.
Поліція розшукує до 30 чоловіків у притулках для мігрантів на Канарських островах у рамках розслідування.
Деякі пасажири померли від зневоднення або стрибнули за борт у стані делірію.
На даний момент неясно, чи є серед жертв жінки та діти.
Поліція поки що не коментує ці повідомлення.
Подорож, що стала справжнім пеклом, розпочалася, коли кайуко вирушив із Західної Сахари до Канарських островів.
На момент відплиття на човні було близько 320 людей, але під час рятувальної операції іспанських прикордонників їх залишилось лише 251.
Вважається, що двигун човна зламався одразу після старту, що призвело до тривалого перебування під палючим сонцем з обмеженими запасами води.
За повідомленнями, кількох пасажирів спочатку звинуватили в крадіжці або вкраденні запасів води.
З часом обвинувачення ставали дедалі жорсткішими, врешті дійшло до звинувачень у чаклунстві.
Поки деякі пасажири померли від природних причин, близько 30 молодших чоловіків підозрюються у змові проти кількох своїх супутників. Човен був виявлений у безладді торговельним судном 24 серпня.
Марокко, яке спільно несе відповідальність за ці води з Іспанією, заявило, що не має достатніх ресурсів для вирішення цієї надзвичайної ситуації.
Іспанські прикордонники врятували близько 250 осіб з потерпілого човна, що знаходився західніше міста Дахла, на відстані 265 миль від Канар.
Виживші розповіли рятувальникам, що вони провели в морі близько 11 днів.
Вони підтвердили, що десятки людей загинули від зневоднення, але деякі з них, за повідомленнями, стали жертвами навмисних страт.
Національна поліція Іспанії працює над виявленням усіх, хто причетний до цього злочину.
Вважається, що ймовірні злочинці вже розпорошилися по притулках для мігрантів на Канарських островах.
Деякі з підозрюваних у вбивстві вже були ідентифіковані і можуть найближчим часом бути затримані.
Якщо їх визнати винними, чоловікам загрожує довічне ув'язнення.
Шлях мігрантів з Африки до архіпелагу проходить через так званий "Західний маршрут", відомий своєю небезпекою.
Читайте також
- Росія вдарила по Запоріжжю: пошкоджено термінал логістичного оператора
- ЗСУ ріжуть шляхи постачання Криму: 60-70% вантажів РФ під загрозою
- ЗСУ зменшили кількість штурмів РФ: на якому напрямку ворог втрачає позиції
- ЗСУ системно знищують ППО в Криму: чому це колапс для окупантів
- Удар по трьох заводах РФ: Сили оборони атакували найбільший НПЗ та виробника каучуку
- Росіяни змінили тактику на Харківщині: чому окупанти перейшли до малих груп

