Міністр Бідний про відтік молоді: критичної ситуації не існує.

Міністр Бідний про відтік молоді: критичної ситуації не існує
Міністр Бідний про відтік молоді: критичної ситуації не існує Фото: inkorr.com

Відтік молоді за кордон: коментарі міністра спорту України

Як повідомляє inkorr.com: Матвій Бідний, міністр молоді та спорту України, вважає, що наразі немає критичного відтоку української молоді за межі країни, незважаючи на нещодавні зміни у можливостях виїзду для осіб віком 18-22 роки. Він зазначив, що кількість спортсменів, які не повернулися з змагань, порівнянна з числом загиблих на фронті, підкресливши, що через війну останнє число є вищим.

За словами міністра, дані Державної прикордонної служби не вказують на значне зростання виїздів, за винятком сезонних тенденцій, пов’язаних з початком навчального та спортивного сезонів. Рішення дозволити виїзд молоді має на меті спонукати їх повернутися, адже можливості для кар'єрного росту в Україні значно ширші, ніж за кордоном.

«Ми з перших днів великої війни працюємо з цими цифрами, роз'яснюємо їх. За три з половиною роки повністю атлетів і тренерів, що поїхали за кордон, всього близько 500 осіб. Попри те, що було десятки тисяч виїздів і повернень. Були і ті, хто затримався, а потім повернувся», - підкреслив він.

Заклик до спортивної спільноти

Матвій Бідний також закликав не тільки оцінювати відтік молоді, а й порівнювати його з іншими втратами у спортивній сфері, акцентуючи на важливості можливостей для самореалізації в Україні. Він підкреслив, що спортсмени, такі як Олександр Усик, Ольга Харлан та Еліна Світоліна, активно борються на міжнародному медіаполі, висвітлюючи злочини Росії.

У сфері спорту кількість людей, які отримали бронювання, є дуже невеликою в порівнянні з іншими галузями. Члени національних збірних та провідні спортивні клуби мають право на бронювання. Міністр закликав розглядати всі аспекти разом, порівнюючи дані про відтік молоді з іншими втратами та здобутками.

Матвій Бідний зазначив, що відтік молоді за кордон не є критичним після останніх змін у правилах виїзду для осіб віком 18-22 роки. Він підкреслив, що рішення дозволити молоді виїзд за кордон відкриває нові можливості для розвитку, проте важливо заохочувати їх повернення, враховуючи перспективи самореалізації в Україні.

Ситуація з виїздом молоді продовжує залишатися актуальною темою, особливо в контексті війни та економічних умов в Україні. Міністр акцентує на необхідності створення умов, які б дозволяли молодим українцям бачити своє майбутнє вдома, адже це допоможе зберегти таланти та ресурси країни. Повернення молоді, яка отримала досвід за кордоном, може стати важливим кроком у відновленні та розвитку України після закінчення війни.


Читайте також

Реклама