Міноборони пояснило, чому виникають затримки при переведенні через «Армію+».
Функція зміни місця служби працює в застосунку "Армія+" вже майже два місяці. Але Міноборони отримує багато звернень від військовослужбовців, які все ще чекають на наказ або стикаються з його ігноруванням. Пресслужба Міноборони про це повідомляє.
Щодня через застосунок надходить до 1 тис. рапортів в Кадровий центр ЗСУ. Зараз вже надійшло 30 тис. рапортів. Деякі військові подають рапорти 5-7 разів, виправляючи помилки за підказкою операторів або отримуючи відмову через відхилення переведення командиром частини, де його погодження вимагає постанова.
"Це збільшує роботу операторів, які працюють цілодобово. Іноді накази формуються за кілька днів, і військові відразу бачать його номер і дату в застосунку. А іноді потрібно тижні", - йдеться в повідомленні.
Для спрощення роботи операторів були проаналізовані часті помилки військових і вдосконалено рапорт в застосунку "Армія+". Додано посилання на приклади рекомендаційних документів та перелік типових військових документів з підказками про сторінки, які потрібно додати.
Наприклад, внесли зміни до постанови Кабінету Міністрів №1291, які спростили формування наказів для солдатів і сержантів, видаливши з них військову посаду. Тепер достатньо вказати лише ім'я, звання, номери частини і номер картки платника податків. Таким чином, уникнули питань, коли наказ на переведення був ігнорований через зміну посади в штатному розписі.
Крім того, Центральне управління захисту прав військовослужбовців разом з органами військового управління реагують на звернення військовослужбовців і контролюють виконання наказів командирами частин.
"Головне - якщо є наказ на переведення, його слід виконувати. Командир не повинен стримувати військового, який законно обрав інший підрозділ, де почуватиметься вмотивованим. Якщо такі випадки виникають, слід заповнити форму в застосунку, що розміщена за маршрутом:
- Меню
- Служба підтримки
- Поширені питання
- Зміна місця служби. Вгорі виберіть потрібне питання.
Ми зареєструємо та уточнимо статус наказу. У кожній формі вказується контактний e-mail, на який ми повідомимо результат перевірки", - додає пресслужба Міноборони.
Нагадаємо, що оновлення застосунку "Армія+" спростило подання рапортів для військовослужбовців. На сьогодні авторизувалися 560 000 військовослужбовців. В застосунку доступно 19 видів рапортів, включаючи зміну місця служби для ЗСУ і НГУ, а також повернення після СЗЧ.
Нагадаємо, що у 2025 році в українських військовослужбовців з'явиться цифрове військове посвідчення у додатку "Армія+".
Читайте також
- Генштаб ЗСУ підтвердив наймасовіший обстріл РФ за час війни: що вразили
- Індія закриває порти для підсанкційних танкерів з Росії
- У Британії подали позов проти Apple через надмірні доходи
- Британський ексміністр: Україні потрібно більше, ніж миротворча місія
- В Україні відновлять штрафи за невиконання оборонних замовлень
- Палаюча ніч у РФ: сотні українських дронів розтрощили військові заводи агресора