Науковці Британії забили на сполох через нову загрозу.

Науковці забили на сполох
Науковці забили на сполох

Вчений з Університету Ексетера в Англії, Гейл Уайтмен, висловив занепокоєння щодо підвищення середньої температури на 1,5 градуса Цельсія у 2024 році. Він сумнівається, що суспільство зробить щось у зв'язку з цим. Експерт вважає, що ми наближаємося до критичної точки безпеки для людства та можемо опинитися у небезпечному стані пасивності.

Декілька міжнародних організацій, що моніторять глобальну температуру, також заявили про це. Хоча кожна група має свої власні дані, середня статистика показує, що минулого року температура на Землі піднялася на 1,55 градуса Цельсія вище середнього значення за період з 1850 по 1900 роки, який вважається доіндустріальним.

Зростання температури у 2024 році є статистично значущим порівняно з показником 2023 року, коли були встановлені рекорди тепла. Проводиться дослідження, чи свідчить цей скачок про зміну кліматичної системи Землі.

За словами провідного наукового співробітника Nature Conservancy, Кетрін Хейго, ми все ще живемо в світі з температурою повітря вище на 1,3 градуса Цельсія. Вона зазначає, що більшість тепла, що виробляють парникові гази, поглинається океанами, землею та льодом Землі. Але коли середня десятирічна температура повітря підніметься на 1,5 градуса Цельсія, на планеті накопичиться ще більше тепла, що призведе до загострення штормів і пожеж, пошкодження екосистеми та підвищення рівня моря.

У Києві 2024 рік був найтеплішим за весь період спостережень, з середньорічною температурою +11,4 градусів Цельсія, що вище норми на 2,4 градусів Цельсія.


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua