Нові податки та обов'язкові платежі: що чекає на українців у 2025 році.
Українським підприємцям пояснили, як зміняться податки для ФОП у 2025 році та кому доведеться сплатити більше.
З 1 січня 2025 року в Україні вводяться важливі зміни у податковій системі для фізичних осіб-підприємців (ФОП) - зростуть податки і зміняться правила їх нарахування.
Головна зміна стосується єдиного соціального внеску (ЄСВ). Якщо з початку війни у 2022 році його сплата була добровільною, то тепер ЄСВ знову стає обов'язковим платежем. Його потрібно буде сплачувати навіть у ті місяці, коли підприємець не отримував доходу.
Крім того, для підприємців на спрощеній системі оподаткування вводиться обов'язкова сплата військового збору.
Хоча для підприємців першої групи розмір єдиного податку залишиться незмінним (302,80 гривні), загальна сума обов'язкових платежів суттєво зросте. Це пов'язано з тим, що до єдиного податку додаються два нових обов'язкових платежі: ЄСВ та військовий збір.
Таким чином, місячне податкове навантаження для ФОПів першої групи зросте на 2560 грн. У квартальному вимірі це складе 7680 грн, а щороку - 30 720 грн.
Для ФОПів другої групи також зростатиме сума податків, яку потрібно сплатити. У результаті сума податків складе 4160 грн на місяць, що майже втричі більше, ніж у 2024 році.
Введення нових обов'язкових платежів також стосується ФОПів третьої групи. З 2025 року їм доведеться сплачувати ЄСВ, військовий збір і єдиний податок, розрахунок якого змінюється.
З 2025 року всі підприємці, крім тих, хто працює в районах бойових дій, будуть зобов'язані забезпечити можливість безготівкових розрахунків (POS-термінал). Льготи для населених пунктів із населенням до 5000 осіб скасовуються. Також знято мораторій на документальні планові перевірки для ФОПів.
З 2025 року підприємці зобов'язані сплачувати єдиний соціальний внесок поквартально - у місяці, який слідує за завершенням кварталу. Для підприємців II групи крайній термін подання звіту - 3 березня 2025 року, для III групи - 10 лютого 2025 року. Також у 2025 році відновлюється обов'язкова місячна звітність по найманих працівниках, яку потрібно подавати до 20-го числа наступного місяця, починаючи з лютого.
У разі несвоєчасної сплати ЄСВ, підприємці стикаються з фінансовими санкціями та соціальними наслідками, такими як втрата страхового стажу і нарахування пенсії.
Крім цього, у наступному році зміняться ліміти за оборотами для ФОП, і у разі перевищення цих лімітів підприємець має перейти на загальну систему оподаткування або змінити групу.
Читайте також
- Строки закінчуються: кому з українців потрібно терміново пройти повторну ВЛК
- Укрпошту звинуватили у примусових благодійних внесках: Смілянський відповів
- Штрафи через відсутність страховки: водіям роз'яснили важливі нюанси
- Старий спосіб більше не працює: як тепер передати показання газового лічильника
- Довідки ТЦК більше не потрібні: для водіїв запровадили важливі зміни
- ПФУ почне забирати гроші з рахунків пенсіонерів: хто у групі ризику