Обмін полоненими — у Коордштабі показали зворушливе відео.
23.07.2025
791
Журналіст
Шосталь Олександр
23.07.2025
791
У середу, 23 липня, між Україною та Росією відбувся вже девʼятий обмін військовополоненими згідно з домовленостями у Стамбулі.
Про це повідомила пресслужба Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими у Telegram.З російської неволі повернули групу захисників, які мають поранення та важкі хвороби. Серед визволених були військовослужбовці ЗСУ, бійці Державної прикордонної служби, воїни Національної гвардії та бійці Національної поліції України. Окрім них, серед звільнених були і офіцери. Частина звільнених воїнів потрапила в російський полон під час оборони Маріуполя та провела в неволі понад три роки. Також з полону звільнили останнього захисника острова Зміїний, якого було бійцем Державної прикордонної служби України. Наймолодшому з визволених захисників — 27 років, а найстаршому — 66. Звільнені бійці воювали на різних напрямках, таких як Донецький, Запорізький, Луганський, Херсонський, Харківський, Сумський та Чернігівський. «Звільнені з полону захисники пройдуть необхідний медичний огляд, отримають допомогу з фізичної та психологічної реабілітації, а також всі належні виплати за весь час перебування у неволі», — йдеться у повідомленні. Нагадаємо, 23 липня Україна та РФ провели обмін військовополоненими. Йдеться про важкохворих та тяжкопоранених. Раніше в Україні запрацював новий цифровий інструмент, який дозволяє передавати важливу інформацію про тих, хто досі залишається в неволі.
Читайте також
- Зеленський закликав Путіна до миру: 40% російських НПЗ пошкоджено
- У Гданську стартує Конференція по відновленню України: Свириденко очолить делегацію
- Кабмін перерозподілив 220 млн гривень на оборону: хто отримає кошти
- Трамп закликав Зеленського діяти сміливіше: змусити Путіна сісти за переговори
- Більшість росіян висувають претензії Путіну через війну: Україна готова до переговорів
- Лавров заявив про втрату надії на США як посередника у війні

