Пакистан похвалився "перемогою" китайських J-10C над французькими Rafale.
Міністр оборони Пакистану Хаваджа Асіф повідомив, що чотири індійські винищувачі Rafale були вимкнені за допомогою електронних засобів пакистанських сил поблизу лінії контролю в спірному регіоні Кашмір і змушені були здійснити аварійну посадку в Срінагарі. Пакистан скористався китайськими винищувачами Chengdu J-10C для порушення роботи радарів та зв'язку індійських Rafale. Це викликало дискусії про здатність китайської військової технології конкурувати з західними системами.
Цей інцидент стався на тлі напруженості між Індією та Пакистаном після терористичної атаки в Кашмірі, за яку Індія звинуватила Пакистан. Китайські винищувачі J-10C, отримані Пакистаном, визнані досягненням китайської авіаційної промисловості і ставлять під сумнів репутацію Rafale як невразливої платформи. Однак, без підтвердження, це заява залишається спекулятивною, і мовчання Індії може свідчити або про стратегічне рішення уникнути ескалації, або про визнання оперативної невдачі.
Цей інцидент наголошує на важливості радіоелектронної боротьби в сучасних конфліктах і факті, що контроль над електромагнітним спектром стає так само вирішальним, як і вогнева потужність.
Читайте також
- Vodafone запускає знижки на тарифи: як заощадити на мобільному зв’язку
- Одеса залишається без змін у тарифах на газ: що буде з водою у липні
- Британські компанії отримали дозвіл на платежі “Лукойлу”: що змінила ліцензія OFSI
- Одеська область оновила чотири пункти пропуску на кордоні з Молдовою: що зміниться
- У Москві дефіцит пального після атак дронів: черги та зростання цін на 30%
- Міноборони презентувало нову модель виплат військовим: скільки отримуватимуть піхотинці

