Паска з глазур’ю – не українська? Відомий письменник відреагував на сварки в соцмережі.
18.04.2025
3207

Журналіст
Шосталь Олександр
18.04.2025
3207

Напередодні Великодня починається інтерес до традицій святкування, відроджуються спогади і з'являються нові відкриття. Цього року увагу звернула думка, що паски з цукровою глазур'ю не є українською традицією.
Про це спершу запитала етнологиня та історикиня Оксана Косміна на своїй сторінці у Facebook. Вона опублікувала картинку, на якій було написано, що традиційною українською паскою є та, що прикрашена тістом, а оздоблення глазур'ю є більше поширеним серед поляків та росіян.
На це відреагував письменник, публіцист, історик та блогер Віталій Капранов на своїй сторінці. Він зауважує, що Україна була лідером цукрової промисловості у Європі в XIX столітті, і оздоблення пасок глазур'ю було цілком прийнятно. Капранов закликає не розпалювати суперечки, а прийняти те, що кожна сім'я прикрашає паску по-своєму.
Також стверджується, що паска з глазур'ю почала поширюватися з початком XIX століття, коли цукор став доступніший. Спочатку глазур вважалася показником достатку, а потім стала звичайністю. Однак завжди вибирали найкращі продукти для паски - найкраще борошно, родзинки, цукати і яйця.
В коментарях думки розділяються, деякі стверджують, що їхні предки ніколи не оздоблювали паску глазур'ю, а інші наводять фотодокази, які підтверджують, що це робилося вже давно.
Священники різних конфесій заявляють, що немає нічого поганого в пасці незвичної форми.
Цього року паска перестала бути просто символом Великодня і стала полем для кулінарної творчості. У тренді незвичайні форми і оригінальне оздоблення. Наприклад, популярна стала дубайська "волохата" паска.
Ця паска здобула популярність в соцмережах та серед гурманів по всьому світу.
Читайте також
- ЄС інвестує у залізничне сполучення Львів–Польща
- Сирський відповів на звинувачення комбата 47-ї бригади щодо Курщини
- Зеленський про розмову Трампа з Путіним: не впевнений, що у них багато спільних тем
- У Данії Зеленський вперше вручив відзнаку «Майбутнє України» іноземцю
- Туреччина ухвалила перший в історії країни закон щодо клімату
- У пунктах пропуску на кордоні з Польщею та Румунією введено тимчасові обмеження