Пенсії призупинили з січня 2026: хто не пройшов ідентифікацію вчасно.
Як повідомляє ТСН: Вже з січня 2026 року деяким українцям призупинять виплату пенсій через невиконання важливої вимоги Пенсійного фонду.
Згідно з інформацією Пенсійного фонду України, громадяни пенсійного віку зобов'язані пройти обов'язкову ідентифікацію до 31 грудня 2025 року. Це стосується як мешканців тимчасово окупованих територій, так і тих, хто переїхав з цих регіонів або перебуває за кордоном більше ніж пів року.
Ідентифікація потрібна для підтвердження, що виплати отримує саме та особа, якій вони призначені.
Серед причин призупинення виплат можуть бути: переїзд на постійне проживання за кордон, надання недостовірних відомостей під час призначення пенсії, або відсутність руху коштів на пенсійному рахунку протягом понад шести місяців.
Як відновити пенсію
Якщо пенсія призупинена, її можна поновити. Для цього потрібно пройти ідентифікацію та подати заяву до Пенсійного фонду. Зробити це можна:
- особисто у відділенні ПФУ;
- через відеоконференцію на порталі ПФУ;
- онлайн через вебпортал електронних послуг;
- у посольстві або консульстві України за кордоном (документи надсилають поштою або онлайн).
Після відновлення виплат пенсіонеру нарахують всі суми, які не були виплачені під час призупинення.
Крім того, з 1 січня 2026 року в Україні відбудеться збільшення пенсій. Це підвищення можливе завдяки зростанню прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати. Зокрема, пенсії будуть перераховані для осіб з мінімальними та максимальними виплатами.
Ще з 1 січня змінюються правила виходу на пенсію. Набудуть чинності нові посилені вимоги щодо страхового стажу для призначення пенсії за віком.
Таким чином, українцям важливо слідкувати за ключовими змінами в пенсійній системі та своєчасно виконувати вимоги для уникнення призупинення виплат. Крім того, очікуване підвищення пенсій створює певні можливості для покращення фінансового становища пенсіонерів, проте важливо вчасно виконувати всі формальності для забезпечення цих виплат.
Читайте також
- Киянам переглянуть платіжки за опалення за січень: сума компенсацій сягнула 720 мільйонів
- США скасували заборону на видобуток міді біля заповідника Boundary Waters: загроза екосистемі
- Україна підвищує зарплати вчителям з 1 вересня 2026: хто отримає надбавку 20%
- Контракт 18-24 в Україні: кого з молоді залучають до служби в ЗСУ
- У Львові з 1 липня вводять жорсткі правила для електросамокатів: що зміниться
- Верховний Суд визнав законну зміну посади та зарплати не мобінгом

