**Озеро Китай на Одещині на межі катастрофи: 8 сіл можуть залишитись без води**.

**Озеро Китай на Одещині на межі катастрофи: 8 сіл можуть залишитись без води**
**Озеро Китай на Одещині на межі катастрофи: 8 сіл можуть залишитись без води** Фото: novyny.live
На півдні Одещини озера Китай та інші Придунайські водойми перебувають на межі виснаження. Це може призвести до того, що підприємства та жителі багатьох громад регіону залишаться без водопостачання, повідомив очільник Одеської ОВА Олег Кіпер.

Одеські озера, які дають воду для побуту, зрошення полів та рибного господарства, переживають кризу через міління, нестачу води та зміни клімату. Рівень води у деяких озерах знизився до критичного рівня.

Що робить влада

З 2020 по 2025 роки Одеська ОВА виділила понад 120 млн грн на оновлення озер та будівництво зрошувальних мереж. Частина цих коштів пішла на розчищення водних шляхів, що дозволило частково відновити баланс. Також готуються проєкти на міжнародну підтримку. Одеська ОВА просить також виділити кошти з державного бюджету для рятування озера Китай, яке є єдиним джерелом води для восьми населених пунктів та зрошує понад 12 тисяч гектарів полів.

Природа Одеських озер у кризі через міління та зміни клімату, що може позначитися на водопостачанні та господарстві регіону. Влада вживає заходів, але потрібна додаткова підтримка для рятування водойм.

Читайте також

Реклама